Murugumbel przed Dniami Otwartymi

Warszawska drukarnia Murugumbel zainstalowała w zeszłym roku pierwszą z nowej serii maszynę drukującą RMGT 10 (Mitsubishi). Dzięki firmie Derya, instalacja przebiegła bardzo szybko i aktualnie RMGT 10 jest już wykorzystywane do realizacji bieżącej produkcji.

Wiemy, że pod koniec lutego drukarnia Murugumbel i Derya przygotowują się do realizacji Dni Otwartych, podczas których zostaną zaprezentowane możliwości RMGT 10. Będzie to doskonała okazja do praktycznego poznania wielu rozwiązań technologicznych zastosowanych w tych maszynach. Przewidziane są prezentacje oraz pokazy druku na żywo.

Siłą rzeczy, pojawienie się tej marki na rynku wymaga zupełnie innych działań. Jest to związane ze znacznie większą ilością szkoleń, które są realizowane bezpośrednio w drukarni. Obsługa maszyny drukującej wymaga maksymalnego zaangażowania i wyrobienia zupełnie innych, nowych nawyków produkcyjnych.

Podpytywaliśmy drukarzy (operatorów), jak dzisiaj sobie radzą z tak dużym wyzwaniem? Jak sami przyznali, praktycznie wszystko co dotyczy obsługi siłą rzeczy jest porównywane z rozwiązaniami najbardziej znanych marek, z którymi dotychczas się zetknęli. Zaskakuje ich wielokrotnie to, że wykonanie zlecenia wymaga zupełnie innego podejścia i wykorzystywania narzędzi, które nie tylko są nowością dla nich, ale także wymagają poznania ich całego spektrum oferowanych możliwości.

Pulpit sterujący

Przypomnijmy, że maszyny RMGT serii 10 to maszyny drukujące, które powstają w Japonii i cała filozofia drukowania na nich oparta jest o kilka podstawowych faktów. Ilość miejsca, jaką potrzebuje maszyna, jej budowa i wreszcie możliwości technologiczne, które umożliwiają realizowanie bardzo wielu zleceń z maksymalnie skróconym czasem przejścia z jednego zlecenia na drugie. To wymaga zupełnie innego podejścia do pracy.

RMGT 1050LX-6-LD, bo dokładnie taki model jest zainstalowany w drukarni Murugumbel, to maszyna pracująca na arkuszach 1050 x 750 mm, w konfiguracji sześć zespołów drukujących z wieżą lakierującą. LX oznacza wersję kartonażową z możliwością druku podłoży do 1 mm grubości.

Maszyna wyposażona jest w wiele systemów automatyzacji pracy, takich jak system symultanicznej wymiany płyt czy kontroli natężenia barw drukowanych prac w czasie druku bez wyjmowania arkuszy z maszyny, co umożliwia pełne przezbrojenie na kolejne zlecenie w czasie 175 sekund!

Podawanie papieru

Swobodę kontroli zapewni operatorowi sterowanie poprzez tablet dotykowy współpracujący z ekranem 55” i połączony z systemem kamer rozlokowanych w strategicznych punktach maszyny.

W drukarni tej od 2017 roku pracuje już jedna maszyna drukująca RMGT dostarczona przez firmę Derya – w konfiguracji pięć zespołów z wieżą lakierującą, drukująca w formacie A1+: RMGT 920ST-5+CC+SLD (również z kontrolą kolorystyczną in-line).

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.