Mutoh na Festiwalu Druku 2019

- reklama -

Liczne kontrakty, 20 prezentowanych urządzeń, setki rozmów i prezentacji. Tak było na stoisku Atrium Centrum Ploterowe podczas wrześniowego Festiwalu Druku 2019. Stoisko firmy Atrium Centrum Ploterowe to największa ekspozycja pod względem powierzchni jak i liczby prezentowanych wielkoformatowych urządzeń do druku cyfrowego. Połowa z ponad 20 maszyn to drukarki japońskiej firmy MUTOH, której Atrium od 25 lat jest wyłącznym, polskim dystrybutorem.

Drukarki Mutoh ValueJet serii X

Na gości targowych czekały ekologiczne, wszechstronne i szybkie drukarki żywiczne. Można było w jednym miejscu, porównać te naszpikowane japońskimi technologiami, a jednocześnie wyjątkowo stabilne i cenione w naszym kraju drukarki. Pokazaliśmy możliwości następujących modeli: ValueJet 1324X, 1604X, 1624X i 1638X.

Drukarki ValueJet serii X pracują w technologii żywicznej. Oznacza to, że drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS. To co odróżnia te atramenty od innych „eko” rozwiązań na rynku to ich skład, który bazuje na żywicach. Co więcej, szeroki gamut kolorystyczny pozwala drukować „korporacyjne” kolory – pokrycie całej palety Pantone C wynosi aż 83% (z samego CMYKa).

Drukarki ValueJet X z atramentami UMS posiadają europejski certyfikat ekologiczny EUROFINS Indoor Air Comfort. Oznacza to, że atrament przeszedł z pozytywnym wynikiem testy w komorze zamkniętej pod kątem emisji szkodliwych związków chemicznych. Pozytywny wynik testów potwierdza, iż poziom tych związków nie przekroczył norm określonych w przepisach niemieckich, belgijskich, francuskich a zatem wydruki z drukarek Mutoh ValueJet X można stosować w miejscach użyteczności publicznej takiej jak szpitale, przedszkola, szkoły, urzędy, galerie czy też mieszkania.

Zwracamy naszym klientom uwagę, aby świadomie wybierali atramenty, których używają w codziennej pracy z ploterem wielkoformatowym. W tym celu powinni sprawdzić u wybranego dostawcy atramentów certyfikaty potwierdzające klasyfikację i ekologiczność produktu.

Plotery ValueJet X różnią się szerokością roboczą i produktywnością. W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, do wyboru mamy dwie szerokości: 1.37 i 1.62 m, a prędkość maksymalna sięga od 15 do prawie 100 m2/h. Wszystkie natomiast posiadają cechę wspólną – japońskie technologie poprawiające osiągi i jakość druku: Mutoh Intelligent Interweaving (eliminujący paskowanie) i Mutoh DropMaster (kompensujący różne grubości materiałów).

Cechą wyróżniającą „zieloną” technologię w ploterach Mutoh od innych tzw. „eko-rozwiązań” na rynku, jest niski (nawet kilkukrotnie niższy) pobór prądu.

Drukarki Mutoh ValueJet serii UF, UH i UR

W zasadzie nie ma chyba liczącego się producenta drukarek wielkoformatowych, który nie miałby w swoim portfolio urządzeń pracujących w technologii LED-UV. Firma Mutoh w swojej ofercie posiada plotery zarówno w małym formacie A2 czy A3, hybrydowe drukarki o szerokości 1.62 m jak i „prawdziwe” stołowe maszyny typu flatbed. Na Festiwalu Druku pokazaliśmy 4 urządzenia w technologii LED-UV od najmniejszych tak zwanych „gadżetówek” (choć przestrzegamy, ich możliwości zastosowań daleko wykraczają poza branżę znakowania gadżetów), poprzez drukarki rolowe LED-UV, rozszerzające diametralnie możliwości o zadruk różnego rodzaju i koloru materiałów rolowych. Najszersze możliwości dają urządzenia hybrydowe, czyli posiadające zarówno system rolowy do zadruku materiałów elastycznych jak i dostawiane stoły do zadruku elementów sztywnych (np. płyt).

Cechą wyróżniającą japońskie drukarki LED od innych rozwiązań na rynku jest brak zapachu zadrukowanego przedmiotu. To jeden z dowodów na ekologiczność rozwiązań tego producenta. Warto zauważyć, że drukarki LED firmy Mutoh nie wymagają podłączania zewnętrznych systemów filtrujących powietrze czy innych wyciągów.

Mutoh ValueJet 426 i 626UF to kompaktowe drukarki LED-UV przeznaczone do druku na nośnikach i przedmiotach w formacie maksymalnym odpowiednio A3+ i A2+. Stół roboczy pozwala na bezpośredni zadruk materiałów o grubości do 7 i 15 cm i ciężarze do 4 oraz 6 kg.

Mutoh ValueJet 626UF, w porównaniu do mniejszego brata 426UF, który stał się w Polsce bestsellerem, posiada oprócz powiększonego stołu także laserowy wskaźnik umiejscowienia zadrukowywanego przedmiotu, automatyczną regulację wysokości stołu oraz bardzo ciekawy, dodatkowy moduł obrotowy (do obiektów walcowatych, np.: szklanka, termos, wazon).

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.