Nie wszyscy wiedzą, że japoński producent drukarek wielkoformatowych – firma Mutoh – oprócz stricte wielkoformatowych ploterów żywicznych, posiada w swoim portfolio drukarkę o szerokości zadruku 62 cm.

- reklama -

Jest to kompaktowy ploter drukujący o znakomitej jakości druku przeznaczony dla hobbystów jaki i profesjonalistów. Z jego możliwości skorzystają poligraficzne i reklamowe startupy, małe agencje reklamowe, działy marketingu, działy projektowe, studia fotograficzne, galerie sztuki, punkty poligraficzne i ksero.

Portfolio obsługiwanych materiałów jest bardzo szerokie i obejmuje większość materiałów dostępnych na rynku do zadruku eko-solwentowego. Można drukować na nośnikach przeznaczonych do aplikacji wewnątrz jak i narażonych na działanie czynników zewnętrznych. Mutoh ValueJet 628 pozwoli więc na niskonakładowy druk naklejek i etykiet, plakatów, fotografii, banerów, grafiki podświetlanej, grafiki samochodowej, reprodukcji, wydruków prototypowych, map, schematów, itd.

Mutoh ValueJet 628 wyposażony jest w stabilną, stałą, 8-kanałową głowicę piezoelektryczną drukującą w technologii Intelligent Interweaving oraz VarDot. Ploter i jego układ atramentowy jest fabrycznie przygotowany do druku eko-solwentowego.

Wydajność drukarki sięga 16 m2/h (ponad 25 metrów bieżących) w trybie billboardowym (360 x 720 dpi). W trybie Speed Production (720 x 720 dpi) możemy drukować z prędkością rzeczywistą 12.5 m2/h. W ustawieniu High Quality (720 x 1080 dpi) druk odbywa się na poziomie 3 m2/h. Porównując do urządzeń innych producentów o tej samej szerokości, są to bardzo dobre rezultaty.

Nowy ValueJet można zainstalować jako drukarkę biurkową jak i wolno-stojącą na podstawie. Do plotera jest dołączone specjalistyczne oprogramowanie – rozbudowany sterownik Windows. Oprogramowanie RIP, nie jest wymagane co pozwala obniżyć koszt inwestycji.

Drukarka obsługuje m.in. atramenty eko-solwentowe Mutoh Eco Ultra. VJ-628 drukuje w palecie CMYK co pozwoli na druk w bardzo szerokiej przestrzeni kolorów z płynną gradacją i gładkimi aplami.

Wyłącznym polskim dystrybutorem ploterów Mutoh jest Atrium Centrum Ploterowe.