Stora Enso zaznacza, że przy pracy nad projektem opakowania szczególną wagę przywiązywano do jego użyteczności i funkcjonalności, a także aspektów wizualnych oraz możliwości recyklingu. 12-kilogramowe pudło na pelet, zastępujące plastikowy worek, zostało wyposażone w specjalne uchwyty, mające ułatwić jego transport i przenoszenie np. ze sklepu do domu. Stanowi ono efekt ścisłej współpracy między fińskim projektantem opakowań – Karoliną Pennanen i działem Packaging Automation firmy Stora Enso.

- reklama -

„Opakowanie na pelet to znakomity przykład tego, w jaki sposób poprzez mądrze stworzony projekt w miejsce tworzywa sztucznego można zastosować odnawialny, odzyskiwalny materiał o niskim śladzie węglowym – mówi Tom Lind, Senior Vice President, kierujący działem Corrugated Nordics w Stora Enso. – W porównaniu z innymi rozwiązaniami opakowaniowymi, oferuje ono szereg zalet w kontekście użyteczności i funkcjonalności. Jest łatwiejsze w przenoszeniu i dozowaniu peletu, zapewnia też jego wygodne przechowywanie”.

Nagroda Worldstar

Worldstar to jedna z najważniejszych inicjatyw Światowej Organizacji Opakowań (World Packaging Organisation – WPO), określana przez organizatorów konkursu mianem najważniejszej międzynarodowej nagrody w dziedzinie opakowań. Każdy zgłoszony projekt podlega ocenie jurorów, którzy biorą pod uwagę szereg kryteriów, nagradzając projekty wyróżniające się (m.in. pod względem innowacyjności czy funkcjonalności) w swojej kategorii i w odniesieniu do rynku, na który są skierowany.

W skład jury wchodzą lokalni przedstawiciele WPO z krajów członkowskich oraz jedna osoba reprezentująca Międzynarodowe Stowarzyszenie Prasy Opakowaniowej (International Packaging Press Association). W edycji Worldstar 2021 do organizatorów konkursu napłynęło 345 zgłoszeń z 35 krajów.

Źródło: Stora Enso

- reklama -

Co dziś generuje Ci największy problem/koszt przy produkcji opakowań i chciałbyś to zmienić?

2. Co jest największym kosztem pozostałości poprodukcyjnych?

3. Jak najszybciej zwiększyć techniczną jakość produkcji?