spot_imgspot_img

Najszybsza drukarka atramentowa… nadchodzi. KODAK PROSPER 7000 Turbo Press

- Reklama-

Firma Kodak zaprezentowała rewolucyjną maszynę KODAK PROSPER 7000 Turbo Press w swoim zakładzie produkcyjnym w Dayton w stanie Ohio. Nowa atramentowe urządzenie firmy Kodak wykorzystuje technologię KODAK Stream Inkjet, oferując prędkość druku do 410 mpm (1 345 fpm) lub do 5223 stron A4/letter na minutę, czyli o niemal 35% szybciej niż najbliższy konkurent.

Umożliwia ona drukarniom komercyjnym, wydawniczym i gazetowym skuteczniejsze konkurowanie z offsetem oraz przeniesienie większej liczby zleceń z konwencjonalnych procesów druku na druk atramentowy. Kodak wyznacza bezprecedensowe standardy w zakresie szybkości i produktywności dzięki nowej pełnokolorowej drukarce atramentowej.

Turbo produktywność w różnych zastosowaniach | PROSPER 7000 Turbo imponuje nie tylko niesamowitą prędkością druku, ale także wszechstronnością zastosowań i podłoży. Maksymalna szerokość wstęgi wynosi 648 mm (25,5 cala), a długość odcinania do 1.372 mm (54 cale). Druk odbywa się na szerokiej gamie papierów powlekanych i niepowlekanych, papierze gazetowym, specjalistycznym oraz makulaturowym.

Oferując trzy zoptymalizowane tryby drukowania, PROSPER 7000 Turbo Press spełnia specyficzne wymagania różnych zastosowań. Pozwala to drukarniom na optymalizację procesu produkcyjnego tak, aby zawsze drukować z najlepszą kombinacją prędkości i rozdzielczości. Tryb Quality (jakość), który jest w przybliżeniu porównywalny z drukiem offsetowym przy rozdzielczości 200 lpi (80 L/cm), jest najlepszy dla przesyłek bezpośrednich, katalogów i czasopism. Tryb Performance (odpowiednik offsetowy 133 lpi / 52 L/cm) jest idealny dla podręczników, książek beletrystycznych i innych zastosowań o średnim pokryciu farbą, a tryb Turbo (85-100 lpi / <40 L/cm) jest idealny dla druku gazet o niskim pokryciu farbą.

PROSPER 7000 Turbo Press wykorzystuje ekologiczne, wodorozcieńczalne atramenty KODAK z nanocząsteczkowymi pigmentami CMYK. Atramenty te oferują szeroką gamę kolorów, a dzięki opatentowanej formule wspomagają wydajne suszenie nawet przy najwyższych prędkościach druku. PROSPER 7000 Turbo posiada funkcję suszenia między stanowiskowego wykorzystującą technologię bliskiej podczerwieni (NIR). Dzięki temu rozwiązaniu suszenia urządzenie może nadążyć za każdym z trybów drukowania, zapewniając najwyższą jakość wydruków przy danej prędkości.

Aby zapewnić niezmiennie wysoką jakość, nawet przy najdłuższych nakładach, nowa maszyna została wyposażona w system KODAK Intelligent Print System. To opatentowane rozwiązanie automatycznie zajmuje się monitorowaniem i optymalizacją szycia, registra “kolor do koloru” i “przód do tyłu”.

“PROSPER 7000 Turbo pomoże drukarniom komercyjnym, wydawniczym i prasowym zwiększyć wydajność poprzez przeniesienie większej liczby długich zleceń z konwencjonalnych procesów druku na druk atramentowy” – powiedział Jim Continenza, prezes i dyrektor wykonawczy firmy Kodak. “Jesteśmy przekonani, że technologia cyfrowa będzie zyskiwać na znaczeniu ,jako uzupełnienie offsetu, ponieważ problemy związane z łańcuchem dostaw nadal podnoszą koszty przygotowania do druku. Ta nowa maszyna odzwierciedla nasze stałe zaangażowanie w inwestowanie w innowacje, które pomagają naszym klientom odnosić sukcesy w miarę rozwoju branży.”

Źródło: Kodak


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 264 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Czy inwestycja w Web-to-Print jest nadal atrakcyjna?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych