Siegwerk. Fabryka

Siegwerk, dostawca farb drukarskich do opakowań i etykiet, wprowadza natychmiast  podwyżkę cen farb drukarskich i lakierów rozpuszczalnikowych w EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ze skutkiem natychmiastowym.

W wyniku działania koronawirusa (COVID-19) na niektóre surowce, takie jak alkohol, wpływ miały ceny i dostępność. Wynika to ze zwiększonego zapotrzebowania na produkty o właściwościach dezynfekujących i możliwości wprowadzenia rządowych ograniczeń lub środków alokacyjnych.

Popyt na te produkty, w szczególności etanol, nadal przewyższa podaż, co doprowadziło do zmniejszenia globalnej dostępności i szybkiego wzrostu cen. Ponadto ze względu na zamknięcie przemysłu w Chinach i Indiach, zakłócenia transportu towarowego i logistyki oraz wiele innych odizolowanych zakłóceń w dostawach, Siegwerk nie zawsze jest w stanie uniknąć wzrostu cen bez zwiększonego ryzyka zakłóceń w dostawach.

Centralny zespół zarządzania kryzysowego Siegwerk jest w stałym kontakcie z kolegami z całego świata, aby zarządzać wszelkim ryzykiem zakłóceń dostaw z Siegwerk na rynek. Organizacja utworzyła globalną sieć alternatywnych źródeł zaopatrzenia dla wszystkich surowców i w miarę możliwości, może uzupełniać między dostawcami zgodnie z wymaganiami. Obecnie Siegwerk jest wystarczająco zabezpieczony, aby zaspokoić zwykłe potrzeby klientów.

Konkretne podwyżki farb i lakierów będą przekazywane klientom indywidualnie…

Źródło i więcej: Siegwerk

- reklama -

ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy korzystasz z webinariów?

Co cenisz w organizowanych webinariach?