spot_imgspot_imgspot_img

Next Level Automation…

- Reklama-

„Next Level Automation” – pod takim hasłem przebiegała 14. edycja targów Hunkeler Innovationdays, zorganizowana przez firmę Hunkeler przy wsparciu ponad 100 jej partnerów technologicznych. Odbywające się w dniach 27 lutego – 2 marca wydarzenie przyciągnęło niemal 7 tysięcy gości. Wśród polskich odwiedzających znaleźli się głównie przedstawiciele drukarń dziełowych i komercyjnych (web-to-print).

W dwóch pawilonach w Lucernie zaprezentowano 50 linii technologicznych, uwzględniających maszyny drukujące czołowych producentów (zwojowe i arkuszowe) oraz ponad 20 urządzeń marki Hunkeler. W dużej mierze były one dedykowane wstępnemu przetwarzaniu oraz obróbce wydruków cyfrowych z roli (oferowanych przez Hunkeler pod marką Web Finishing Systems). W tym roku zostały wzbogacone o rozwiązania wykraczające poza sam proces produkcji i integrujące ją z procesami logistycznymi. Z myślą o nich powstał brand Smart Logistics Solutions. Całość oferty Hunkeler uzupełniały maszyny z serii Digital Sheet Finishing, dedykowane produkcji arkuszowej realizowanej w technologii cyfrowej.

Hala targów

„Zorganizowane po czteroletniej przerwie targi Hunkeler Innovationdays 2023 okazały się wielkim sukcesem – mówi Michał Okurowski, dyrektor zarządzający firmy Docufield, od wielu lat będącej polskim dystrybutorem marki Hunkeler. – Miałem przyjemność być na nich przez wszystkie dni, oprowadzając po wystawie licznych przedstawicieli polskiej branży poligraficznej, w większości reprezentujących segment produkcji dziełowej. Wysoka frekwencja wyraźnie pokazuje jak w ostatnich latach zmieniał się rynek zwojowego druku cyfrowego, ale też jak ważnym i rozpoznawalnym dla drukarzy wydarzeniem stały się Hunkeler Innovationdays. Nasze rozwiązania są od lat z powodzeniem implementowane w drukarniach specjalizujących się w produkcji książek, a coraz częściej – również komercyjnych typu web-to-print. Z Polski dotarło do Lucerny ponad 100 osób, byli wśród nich również przedstawiciele naszych partnerów technologicznych. Liczna obecność tych ostatnich to kolejne potwierdzenie wzmożonego popytu na rozwiązania pracujące w technologii druku cyfrowego”.

Premiery spod znaku Web Finishing Solutions

„Cztery lata w kontekście technologii druku cyfrowego to niemal epoka, więc tegoroczna edycja Hunkeler Innovationdays stała się okazją do zaprezentowania dziesiątek nowych rozwiązań, w tym najnowszych modeli zwojowych maszyn drukujących, oferowanych przez naszych partnerów – kontynuuje Michał Okurowski. – Również dla firmy Hunkeler była to możliwość pokazania zaawansowanych rozwiązań, jakie pojawiały się sukcesywnie w jej portfolio. Gros z nich reprezentuje segment Web Finishing Solutions – maszyn do przetwarzania i wykańczania zadrukowanej wstęgi. Były wśród nich również światowe premiery”.


SŁUCHAJ PODCCASTÓW NIEZBĘDNIK POLIGRAFA – IZABELA TALMONT


„Gwiazdą” w portfolio firmy Hunkeler była nowa linia Starbook Plowfolder, będąca ewolucją znanego – także z wdrożeń na polskim rynku – rozwiązania do produkcji książek.

„Starbook to kolejna generacja naszego sztandarowego rozwiązania z działu Web Finishing Solutions – mówi Michał Okurowski. – Wynosi ona proces produkcji wstępnie sklejonych bloków książkowych na jeszcze wyższy poziom automatyzacji i wydajności (oferuje prędkość do 250 m/min.) Starbook umożliwia wykonanie w ciągu godziny do 2 tys. stosów lub pojedynczych sklejonych bloków książkowych w trybie FIFO”.

Jak dodaje Michał Okurowski, w polskich drukarniach dziełowych pracuje obecnie sześć linii produkcyjnych z nadal oferowanej serii Plowfolder POPP7 poprzedzającej pojawienie się rozwiązania Starbook:

„Powstało ono m.in. w oparciu o doświadczenia naszych klientów i przekazywane przez nich sugestie. Mamy nadzieję, że liczna obecność przedstawicieli rodzimych drukarń dziełowych na targach zaowocuje kolejnymi jej wdrożeniami w naszym kraju”.

Źródło: Hunkeler


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 318 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących komunikacji biznesowej i brzmią następująco:

1. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, jakie portale społecznościowe przegląda?

2. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, w jakich portalach społecznościowych działa aktywnie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00