- Reklama -spot_imgspot_img

Niech moc „inspekcji” będzie z Tobą

- Autor: Izabela Talmont. EMIPAK -

- Reklama-

Inspekcja druku to temat, który w ostatnich czasach pojawia się coraz częściej na łamach czasopism, branżowych portalach, czy w rozmowach podczas różnego rodzaju wydarzeń. Wydaje się również, że skoro wszyscy rozmawiają o tym, to właściwie co jeszcze można na ten temat powiedzieć? Otóż można.

Są obszary, o których po prostu w trakcie produkcji się nie myśli. Jednym z nich jest ryzyko przypadkowego naruszenia praw autorskich lub własności intelektualnej, co może prowadzić do konsekwencji prawnych i finansowych. Niby nic. A jednak, kiedy zależy nam na jakości to tak naprawdę musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jakość to nie tylko kolor, to także często stosowane kody paskowe lub kody QR.

- Reklama -

Niewielki błąd i mamy kłopot, z którego będzie ciężko się wytłumaczyć. Przyjrzyjmy się po prostu prędkościom, z jakimi są drukowane materiały na wąskiej lub szerokiej wstędze.

Izabela Talmont podczas prezentacji, konferencja Polskiej Izby Fleksografów – Piła 2022 r.

Dodatkowym tematem bardzo istotnym jest dbanie o reputację i konkurencyjność drukarni. Jak łatwo utracić zaufanie klienta z powodu niezgodności z wymaganymi standardami jakości, takimi jak ISO. A „dobre informacje” rozchodzą się dzisiaj wśród klientów znacznie szybciej niż ponad dekadę temu. Internet szybko weryfikuje daną drukarnię. To oczywiście skrót myślowy, ale opinie, które znajdujemy w sieci często są podstawą podejmowania decyzji zakupowych. Nie inaczej jest w przypadku drukarni.

Brak systematycznej inspekcji druku utrudnia także identyfikację obszarów wymagających poprawy, co może prowadzić do utraty efektywności i wydajności posiadanej produkcji. Krótka definicja, ale jakże trafna. Czy zatem może się zdarzyć, że z powodu braku utrzymania kontroli inspekcji niewłaściwe wykorzystujemy posiadane zasoby, takie jak: materiały, maszyny i czas pracy? Patrząc na drukarnię musimy dostrzec organizm składający się z wielu różnych elementów – mówi Izabela Talmont z firmy EMIPAK.

Każdy z nich jest częścią DNA drukarni, ale tym najbardziej istotnym jest dbanie o unikanie wszelkich kłopotów związanych z „produkcją wadliwych” druków, z jakiegokolwiek obszaru by one nie były. To kolejny element tej układanki, bo zwiększona ilość odpadów jest m.in. generowana z wadliwych wydruków wpływając bezpośrednio na koszty i oczywisty wpływ na środowisko.


Świetna rozmowa o jakości w drukowaniu, wyemitowana w podcaście NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

Pozostanie w drużynie „EKO” wcale nie jest takie proste. Przypomnijmy sobie, że coraz większa grupa klientów decyduje się na produkcję „EKO” z wykorzystaniem odpowiednich folii, farb, technologii itd…

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych