Japoński koncern Komori nie przestaje się rozwijać oferując innowacyjne rozwiązania do druku tradycyjnego, jak i cyfrowego. W rozmowie z Pawłem Szpilem, Product Managerem w firmie Reprograf-Grafikus udało nam się poruszyć temat nie tylko najciekawszych nowości prezentowanych przez japońskiego giganta, lecz także związanych z nimi najbliższych planów jego polskiego oddziału.

Co przygotowało Komori, jeśli chodzi o trzy segmenty – druku tradycyjnego, druku cyfrowego i działu introligatorni, w czasie dni otwartych planowanych na styczeń, luty i marzec?

Nie ukrywam, że jest to bardzo gorący temat w Komori, który związany jest z rozwojem rynku i tego co się obecnie na nim dzieje. Nawiązuję tutaj do targów drupa, które się nie odbyły, a na które Komori miało przygotowane swoje nowości. Przesunięcie targów dało Komori czas na dopracowanie swoich rozwiązań  – od stycznia wprowadzono nowy model urządzeń z oznaczeniem Advance.

Są to maszyny, w których Komori odpowiadając na oczekiwania swoich klientów wprowadziło rozwiązania, mające na celu przyśpieszenie procesu produkcyjnego  poprzez lepszą obsługę techniczną maszyny  i poprzez rozwiązania służące generowaniu, jak najmniejszej ilości odpadów.

Paweł Szpil – Reprograf-Grafikus SA

Te zupełnie nowe rozwiązania są już dzisiaj wdrażane u nas na  miejscu w nowych maszynach. Komori posiada także udoskonalony, bardzo zaawansowany system podawania farb do kałamarza zaczerpnięty z technologii maszyn rotacyjnych  – tzw. idea budowy zamka. To niezwykle istotny komponent, dzięki któremu jesteśmy dzisiaj w czołówce, jeśli chodzi o tego typu rozwiązania.

Umożliwiło nam ono przejście na większą prędkość pracy maszyn wraz z przebudową systemów podawania powietrza w maszynie oraz sposobem prowadzenia arkusza papieru. Wszystkie te nowości znajdują się w maszynach typu Advance o uproszczonej konstrukcji i są już wprowadzone we wszystkich modelach, jako standard. Celem tego jest unifikacja wszystkich technologii.

Filozofia Komori polega  na implementowaniu najnowocześniejszych technologii w kolejnych seriach maszyn  w „rodzinie”, co ma także znaczenie z ekonomicznego punktu widzenia… więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional wydanie 02/2021

Kalendarz wydarzeń: WEBINARIA

- reklama -

ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy korzystasz z webinariów?

Co cenisz w organizowanych webinariach?