Kodak Proofing Software. Nowa wersja

Kodak poinformował o wprowadzeniu na rynek zaktualizowanej wersji Kodak Proofing Software – zaawansowanego oprogramowania do tworzenia odbitek próbnych.

- reklama -

Rozwiązanie to ma być jeszcze łatwiejsze w użytkowaniu; jego zadaniem jest też redukowanie czasu niezbędnego na odpowiednie planowanie produkcji. Oprogramowanie – dzięki kompatybilności z drukarkami inkjetowymi z serii Epson SC-P7000 i SC-P9000, wykorzystującymi atramenty fioletowe – zapewnia także możliwość wykonywania proofów zawierających kolory specjalne.

Zdaniem firmy Kodak upgrade jest w jeszcze większym stopniu odpowiedzią na oczekiwania zleceniodawców i właścicieli marek. Nowa wersja Kodak Proofing Software jest bowiem zgodna ze standardami bazującymi na wytycznych ISO 12647, GRACoL i SWOP.

- reklama -

Jak zapewnia Kodak, oprogramowanie zapewnia obecnie wyższy poziom zarządzania barwą oraz oferuje szereg innowacyjnych funkcji (znanych już z wcześniejszych jego wersji), m.in. obsługę mediów dostosowanych do potrzeb klienta, odpowiednie odwzorowanie kolorystyki czy planowaną z wyprzedzeniem kalibrację. Ta ostatnia pozwala drukarni na spełnienie wymagań zleceniodawcy przy jednoczesnym zachowaniu standardów rynkowych. W rezultacie użytkownik uzyskuje – zdaniem producenta – najwyższej jakości odbitkę próbną, pomocną przy sprawnej realizacji końcowego produktu.

Kodak Proofing Software to niezawodne, łatwe w użyciu rozwiązanie stworzone z myślą o wykonywaniu odbitek próbnych w technice inkjetowej – mówi Allan Brown, wiceprezes i dyrektor generalny Kodak Unified Workflow Solutions. – Jego wdrożenie pozwala zredukować koszty produkcji dzięki wyeliminowaniu jej rozbudowanego planowania, jak również umożliwia zwiększanie przychodów z działalności za sprawą stabilnych i pewnych rezultatów. Kodak Proofing Software bazuje na tej samej zaawansowanej technologii kolorystycznej, jaką zastosowano wcześniej w rozwiązaniach takich jak Kodak Colorflow czy inne produkty z pakietu Kodak Prinergy.

Na podstawie informacji firmy Kodak

- reklama -

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.