Drukarki Epson EcoTank bez kartridża

- reklama -

Firma Epson rozszerzyła swoją ofertę drukarek bez kartridży: w dwóch modelach wykorzystano nowy 5-kolorowy system zasilania w atrament (L7160 i L7180), dodatkowo stylowy i funkcjonalny design urządzeń EcoTank nowej generacji dostępny jest także w podstawowych drukarkach domowych (tylko L3110/1 i L3150/1).

Użytkownicy poszukujący drukarki bez kartridży, do kreatywnych i biurowych zadań, obecnie mogą wybrać jedno z nowych urządzeń 3 w 1 EcoTank firmy Epson — L7160 i L7180.

Oparte są one na nowym 5-kolorowym systemie zasilania w atrament, zawierającym czerń fotograficzną i czarny atrament pigmentowy, dzięki czemu świetnie nadają się do uniwersalnych zastosowań, od druku zdjęć, rysunków i wykresów po dokumenty biurowe.

Są wielozadaniowe – oferują druk mobilny, druk na płytach CD, drukowanie dwustronne oraz wyposażone są w czytnik kart. Model L7160 obsługuje druk w formacie A4, a L7180 dodatkowo A3.

Z kolei nowe modele L3110/1 i L3150/1 wprowadzają do oferty podstawowych drukarek domowych poszerzony zakres funkcji oraz udoskonalony wygląd. Ich nowoczesna budowa pozwala zaoszczędzić miejsce – pojemnik na atrament został przesunięty z boku na przód drukarki, dzięki czemu urządzenie jest bardziej kompaktowe i eleganckie.

Ta zmiana zapewniając dobrą widoczność poziomu atramentu ułatwia bieżącą kontrolę jego stanu. Istotną zmianą jest też udoskonalony system napełniania, który zaprojektowano tak, aby ograniczyć ryzyko zabrudzenia. Ryzyko rozlania atramentu jest minimalne dzięki łatwo otwierającym się butelkom, których nie trzeba ściskać w celu nalania atramentu.

Kompatybilność butelki z danym kolorem tylko z przeznaczonym dla niego pojemnikiem skutecznie zapobiega pomyłkom. Nowe modele 3 w 1 mają w zestawie atrament nawet na 3 lata, co pozwala użytkownikom zaoszczędzić do 90% kosztów. Model L3150/1 oferuje również funkcję druku mobilnego.

„Bardzo się cieszymy z wprowadzenia modeli L7160 i L7180 do naszej oferty, ponieważ są świetną propozycją dla m.in. profesjonalistów z agencji reklamowych, organizacji edukacyjnych, a także fotografów. Nowy, 5-kolorowy system zasilania atrament jest tym, czego potrzeba, by tworzyć różnorodne zdjęcia i dokumenty, a szeroki zakres funkcji usprawnia pracę. Jesteśmy przekonani, że drukarki L3110/1 i L3150/1 będą równie popularne wśród użytkowników domowych. Kompaktowa, przemodelowana konstrukcja EcoTank zdobyła wcześniej uznanie wśród klientów biznesowych, dlatego postanowiliśmy wprowadzić ją również do urządzeń domowych, aby ich użytkownicy mogli cieszyć się nowoczesnym designem i rozszerzoną funkcjonalnością” — powiedziała Magdalena Ośka, Senior Sales Manager Transactional w Epson Europe.

- reklama -
A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.