spot_imgspot_imgspot_img

Nowoczesna technologia offsetu arkuszowego dla Edelmann Group

Latem ubiegłego roku w firmie Edelmann Norderstedt została oddana do użytku półformatowa maszyna Rapida 76 (format papieru do 605 x 720 mm). Na decyzji dotyczącej inwestycji w sześciokolorową maszynę drukującą z wieżą lakierującą oraz przedłużeniem wykładania zaważyły nowoczesne możliwości produkcyjne urządzenia. Nowa wysokowydajna maszyna rozszerzyła portfolio firmy o produkty uszlachetniane za pomocą technologii UV w procesie in-line. Tym samym firma zwiększyła swoje możliwości produkcyjne i stała się oferentem powłok lakierowanych UV.

- Reklama-

Zakład w Norderstedt w ramach grupy Edelmann odpowiada za produkcję pudełek składanych z tektury przeznaczonych dla branży związanej z ochroną zdrowia, a także za produkcję opakowań pierwotnych dla materiałów chirurgicznych. Z myślą o tych właśnie zadaniach wymieniono arkuszową maszynę offsetową. Prezes zarządu dr Frank Hornung wyjaśnia:

“Stale inwestujemy w nowoczesne urządzenia produkcyjne, aby móc zaoferować naszym klientom i partnerom biznesowym innowacyjne usługi i zrównoważone rozwiązania w zakresie produkcji opakowań.” Edelmann Group zatrudnia w sumie około 3.000 osób w 13 lokalizacjach, w siedmiu krajach zlokalizowanych na czterech kontynentach.

Niewielkie zapotrzebowanie powierzchni i wysoki stopień automatyzacji | Po zbadaniu dostępnych możliwości w zakresie formatu B2 wchodziła w grę jedynie maszyna Rapida 76. W zestawieniu z wieloma innymi modelami urządzeń wyróżnia się ona przede wszystkim mniejszym o około 30 procent zapotrzebowaniem powierzchni przy porównywalnej wydajności i stopniu automatyzacji. Liczba dostępnych zespołów drukujących zwiększyła się z dotychczasowych czterech do sześciu.

Ponadto zredukowano zużycie energii i ślad węglowy innowacyjnych rozwiązań z kartonu. Dodatkowy wkład w zwiększenie efektywności energetycznej stanowi system suszący VariDryBlue, który w kolejnych modułach wykorzystuje gorące powietrze z modułów poprzedzających.

Rapida 76

Bogate wyposażenie w urządzenia z zakresu techniki pomiarowej z regulacją kolorów w trybie in-line oraz porównywaniem zadrukowanych arkuszy z PDF-em z przygotowalni w jest wsparciem podczas realizacji wymogów jakościowych “High Q Packaging”, służących klientom i partnerom biznesowym firmy Edelmann. Ponadto kontrola jakości in-line zmniejsza ilość makulatury, ponieważ w przypadku wykrycia jakiegokolwiek odchylenia eksperci pracujący na maszynach mogą natychmiast interweniować.

Regulacja jakości in-line oraz wysoki stopień automatyzacji | Specjaliści z firmy Edelmann w Norderstedt są zachwyceni nową arkuszową maszyną offsetową wyposażoną w najnowocześniejszą technologię. Kierownik zakładu Simon Wallmann wyjaśnia: “Format arkusza maszyny Rapida 76 pomaga rozszerzyć możliwości produkcyjne. Z jednej strony poprzez większą liczbę użytków na arkuszu, a z drugiej poprzez większe formaty pudełek składanych. Oba te rozwiązania odzwierciedlają koncepcję zrównoważonego rozwoju, która od bardzo dawna jest zakotwiczona w strategii przedsiębiorstwa Edelmann Group.”


OGLĄDAJ NASZE MEDIA…


Mniejsze nakłady zaczynają się od 500 pudełek składanych. Regulacja wysokości maszyny umożliwiająca obróbkę stosów o wysokości do 1,65 m pozwala na dostosowanie się do oczekiwanej liczby arkuszy na zlecenie, podobnie jak roleta typu non-stop pozwalająca na nieprzerwaną pracę na wykładaniu.

Zrównoważona produkcja pudełek składanych | Grupa Edelmann stale inwestuje w projekty zrównoważonego rozwoju także w innych swoich zakładach. W tym celu z jednej strony sprawdzane są procesy technologiczne, a z drugiej strony grupa wykorzystuje swoją siłę innowacji, aby opracowywać zrównoważone rozwiązania opakowaniowe dla branży związanej z ochroną zdrowia i pielęgnacją urody; a także marek konsumenckich, które to w coraz większym stopniu uwzględniają aspekty ekologiczne i przyczyniają się do ochrony zasobów.

Źródło: Koenig & Bauer


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 318 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących komunikacji biznesowej i brzmią następująco:

1. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, jakie portale społecznościowe przegląda?

2. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, w jakich portalach społecznościowych działa aktywnie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00