Nowy HT 1000 V Horizon już w Totem

- reklama -

Kolejna instalacja maszyn Horizon firmy Derya w drukarni Totem.com.pl. z Inowrocławia. Tym razem firma wzbogaciła swój park maszynowy o Trójnóż HT 1000 V.

- reklama -

Totem to dziełowa drukarnia cyfrowa, która w chwili obecnej może poszczycić się jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie. Inowrocławska firma ma ponad 23-letnie doświadczenie – jest liderem technologicznym i docenianym na rynku producentem książek w każdym rodzaju oprawy, specjalizującym się w niskich i średnich nakładach. Ideą Totemu jest proponowanie innowacyjnych rozwiązań, technologicznych i organizacyjnych, dzięki którym wydawcy mogą drukować szybko i efektywnie niskie nakłady książek w najwyższej jakości cyfrowej.

Dzisiaj drukarnia Totem.com.pl to produkcja na poziomie 3,5 mln książek w większości eksportowanych do krajów europejskich (ponad 60% wydrukowanych woluminów wysyłanych jest m.in. do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Norwegii i Holandii), stała współpraca z ok. 220 wydawcami i ponad 100 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Trzykrotnie, w 2015 r., 2017 r. oraz w 2018 r., Totem został nagrodzony tytułem najlepszej drukarni w Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych ,,Wydawcy Wybierają Drukarnie”, w kategorii ,,Drukarnie Cyfrowe”.

Trójnóż HT 1000 V – jest maszyną wytrzymałą, o mocnej konstrukcji, która minimalizuje wibracje i zapewnia wysoką jakość produktu końcowego. Urządzenie, w pełni zautomatyzowane, zaprojektowane jest i przeznaczone do pracy ciągłej. Pracuje z prędkością około 17 taktów na minutę.

HT 1000 V posiada możliwość obcinania książek o różnych formatach w jednym procesie produkcyjnym (jedna po drugiej), bez udziału operatora. Jest to możliwe dzięki czytnikom kodów, które znajdują się przed wejściem do komory noży. Istnieje również możliwość ustawienia formatu książki przed cięciem i formatu końcowego poprzez użycie panelu dotykowego LCD.

Trójnóż może współpracować w linii z maszynami Horizon lub jako urządzenie samodzielne. HT 1000 V pozwala osiągnąć wysoką wydajność produkcyjną, a nowatorski system wymiany noży zapewnia ciągłość pracy bez przestojów. Znajduje szerokie zastosowanie zwłaszcza w procesie cięcia po druku cyfrowym, jak również w procesach oprawy z wykorzystaniem systemów Smart Binding.

Na podstawie informacji firmy Derya

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.