spot_img

Nowy moduł BPM do automatycznej obróbki arkuszy w ofercie firmy Avargraf

- Reklama-

Rewolucyjnym określa Avargraf nowy moduł BPM (Bourg Preparation Module) firmy C.P. Bourg do automatycznej obróbki arkuszy po druku cyfrowym. Urządzenie to – jak podkreśla dostawca – optymalizuje tradycyjne procesy produkcji książek w oprawie miękkiej oraz zeszytów szytych drutem poprzez istotne ograniczenie czasu i kosztów produkcji.

To naprawdę przełomowe rozwiązanie, pierwszy tego typu na rynku moduł przeznaczony dla firm zajmujących się produkcją cyfrową – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargaf. – Od początku naszej współpracy tj. już od 24 lat dostarczamy na rynek polski rozwiązania C.P. Bourg, które cieszą się dużym uznaniem w oczach naszych klientów i są przez nich użytkowane przez wiele lat.

Innowacja, która przekłada się na oszczędności

Innowacyjną cechą modułu BPM jest system obróbki arkuszy po druku, który umożliwia drukarniom cyfrowym automatyczne dostosowanie formatu arkusza wychodzącego z maszyny drukującej do ostatecznego formatu gotowego produktu.

Możliwe zastosowania modułu BPM

BPM, jak podkreśla firma Avargraf, to przydatne rozwiązanie w procesie produkcji książek w oprawie klejonej lub przed ich obróbką w linii do produkcji broszur w oprawie zeszytowej. Moduł ten przetwarza arkusze zadrukowane podwójnym lub poczwórnym użytkiem przed ich finalną oprawą.

Oba zastosowania wymagają wykonania różnych czynności w module BPM i oba wymagają różnego poziomu zaawansowania jego konfiguracji. Wykorzystanie modułu BPM pozwala na produkcję książek w pełnym zakresie formatów, jakie obsługiwane są przez oklejarkę Bourg BB3002 (zarówno w wersji z klejem hot melt, jak i PUR) – również dostępną za pośrednictwem firmy Avargraf – oraz produkcję broszur w pełnym zakresie formatów, obsługiwanych przez w pełni automatyczne, wysokowydajne urządzenie wykańczające Bourg BM-e.

To proste rozwiązanie drastycznie redukuje koszty umożliwiając zadruk kilku użytków na jednym arkuszu i oszczędzając w ten sposób koszt kliknięć, skracając czas druku oraz redukując liczbę nieefektywnych ręcznych operacji, wykonywanych w procesie cięcia zadrukowanych arkuszy przed ostateczną ich obróbką – mówi Sławomir Kugaudo.

Konfiguracja dostosowana do potrzeb użytkownika

Kolejną cechą modułu BPM jest jego elastyczność. Jest to rozwiązanie zaprojektowane zgodnie z wymaganiami standardu JDF. W zależności od preferencji istnieje możliwość zakupu modułu o określonym kierunku pracy od prawej strony do lewej lub na odwrót dodatkowo BPM może być podłączony w linii do urządzeń drukujących w technologiach tonerowej, inkjetowej lub ElectroInk różnych producentów.

Istotna jest także skalowalność tego rozwiązania – kiedy oczekiwany efekt nie jest możliwy do uzyskania na pojedynczym module BPM, można dostawić drugi moduł w linii z pierwszym. Taka konfiguracja umożliwia użytkownikom skorzystanie z wielu dodatkowych funkcji zwiększając – jak podaje producent – w jeszcze większym stopniu elastyczność produkcji.

Możliwość pracy w linii, off-line oraz w trybie hybrydowym

BPM zaprojektowano z myślą o trzech trybach pracy. W wersji „In-line” (czyli pracy w linii) BPM jest instalowany pomiędzy cyfrową maszyną drukującą a urządzeniem wykańczającym (linią do produkcji broszur lub oklejarką). W trybie off-line BPM ustawiony jest pomiędzy cyfrowym podajnikiem arkuszy Bourg BSF, a urządzeniem wykańczającym. Ostatni tryb – hybrydowy – pozwala na produkcję zarówno w linii, jak i off-line w zależności od rodzaju pracy.

Tu zarówno podajnik BSF jak i moduł BPM instalowane są pomiędzy cyfrową maszyną drukującą, a urządzeniem wykańczającym. Jak zapewnia producent rozwiązania, ten unikalny tryb produkcji wpływa na szczególnie wysoką wydajność oraz największą elastyczność produkcji.

Na podstawie informacji firmy Avargraf

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. A pytanie brzmi następująco:

O ile % jesteście zmuszeni podnieść swoje ceny dla klientów, by zniwelować podwyżki: prądu, paliwa, materiałów itd.?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych