Nowy ploter Océ Colorado 1650

Odkąd innowacje rewolucjonizują nasz świat, oczekiwania klientów pod względem jakości wydruków i szybkości realizacji zleceń szybują niezwykle wysoko, na równi z kreatywnością w zakresie wykorzystania druku wielkoformatowego. Aby pomóc dostawcom usług druku sprostać tym wyzwaniom Canon stworzył Océ Colorado 1650, kolejne dziecko w rodzinie rewolucyjnych urządzeń Océ Colorado, wykorzystujących technologię UVgel.

Poszło w świat
Wprowadzenie na rynek modelu Océ Colorado 1640 było przełomem, który zrewolucjonizował produkcję wielkoformatowych wydruków do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki wykorzystaniu technologii UVgel, która sprawia, że z urządzenia wychodzi gotowy, suchy wydruk, nadający się do dalszej obróbki lub wykorzystania, możliwe stało się znaczne przyspieszenie realizacji zleceń. Pozwoliło to dostawcom usług druku na zwiększenie produktywności firm, a przez to wzrost zysków.

Tę szansę na całym świecie od chwili premiery Océ Colorado do dziś wykorzystało już 800 klientów, z czego 500 w Europie i na Bliskim Wschodzie. Przy tym 25 firm zdecydowało się na wdrożenie więcej niż jednego urządzenia, podnosząc jeszcze bardziej swe zdolności produkcyjne. Jak bardzo? Wystarczy powiedzieć, że każda z działających u klientów maszyn średnio rocznie produkuje ponad 14 600 mkw. wydruków, 12 proc. z nich tworzy zaś aż 25 000 mkw. wydruków rocznie. Jak to możliwe?

Wydajność i samokontrola
Dzięki zastosowaniu technologii UVgel, która pozwala na drukowanie atramentem w postaci żelu, proces produkcyjny można znacznie przyspieszyć. Pozostawanie żelu na powierzchni zadrukowywanego medium powoduje, że do uzyskania pożądanego efektu wystarczy niższa liczba przebiegów głowicy drukującej niż w przypadku standardowych metod drukowania.

W efekcie urządzenia z serii Océ Colorado drukują z szybkością do 159 mkw./h, a druk w trybie High Quality odbywa się z prędkością aż 40 mkw./h. Do tego, efektem ubocznym zastosowania tego rozwiązania jest obniżenie poziomu zużycia atramentów. Dzięki ich utwardzeniu za pomocą światła UV, wydruk po wyjściu z maszyny jest od razu gotowy, a dzięki doskonałej kontroli nad każdą nanoszoną kroplą atramentu, cechuje go najwyższa jakość.

Dodatkowo do obsługi urządzeń nie jest konieczny sztab ludzi – wystarczy jeden przeszkolony pracownik, który poprzez proste w obsłudze aplikacje szybko zaprogramuje pracę maszyn.

Nie będzie też musiał pilnować ich podczas pracy – zostały one tak zaprojektowane, aby same mogły radzić sobie z ewentualnymi kłopotami w działaniu. Na przykład piezo-akustyczny system monitorowania dysz drukujących działa przez cały czas ich pracy, co pozwala urządzeniom produkować wydruki zawsze w najwyższej jakości.

Także na konserwację urządzeń nikt nie musi poświęcać cennych minut i godzin. Plotery wykonują ją bowiem codziennie same, w dodatku w czasie zaledwie kilku sekund. Oczywiście konserwacja manualna też jest potrzebna, ale na nią wystarczy zaledwie… 10 minut w skali całego miesiąca.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Czy planowane targi DRUPA 2021 odbędą się?