Redakcyjnie… czuliśmy niezwykłe podekscytowanie, bo nasz kolega Krystian Maniecki, z którym znamy się ponad 20 lat usiadł do napisania książki. Tematyka zaskakująca dokładnie tak, jak zwroty akcji i niespodziewane zakończenie. Ale o tym za chwilę, bo skoro Krystian napisał książkę… wykonał również pracę, którą znacie pod nazwą self publishing.
O tym, jak to się robi, umówiliśmy się z Krystianem na podcast NIEZBĘDNIK POLIGRAFA, do którego również zaprosiliśmy drukarnię i dostawcę (urządzeń i oprogramowania). Szykuje się niesamowicie ciekawa rozmowa z wymianą doświadczeń praktycznie z każdej strony. Bo… self publishing jest niezwykle rosnącym rynkiem i chociaż wiele osób twierdzi, że coraz mniej się drukuje, to my mamy zupełnie inne … dane. Ale o tym wkrótce… Dla nas to ogromny zaszczyt objąć patronatem medialnym taką pozycję książkową :–)).
A teraz o Krystianie…

Krystian Maniecki | dziesięć lat starszy od Windowsa. Geograf z wykształcenia, podróżnik i eksplorator z zamiłowania. Pasjonat fortyfikacji i kolekcjoner broni białej. W latach 2010-2012 redaktor naczelny czasopisma „CAD&GIS”. Copywriter i twórca scenariuszy RPG.
Od ponad 20 lat zawodowo związany z rynkiem urządzeń poligraficznych.

ODWET
Jak to opowiedzieć, by wszystkiego nie zdradzić?…
W 1950 roku Polska jest potęgą. | Dowiadujemy się o tym obserwując tajne spotkanie Churchilla, de Gauell’a i Trumana, którym wyraźnie taka sytuacja nie pasuje. Chcą przywrócić „stary porządek świata”. Mają sprzymierzeńca w postaci Polaka (zdrajcy) dostarczającego im tajne dokumenty.
Jak do tego doszło? | Kolejne rozdziały przenoszą nas do 15 września 1939 roku. Trwa wojna obronna. Oddział kawalerii spotyka w roztoczańskim lesie policyjny transport więźniów, udaremniając próbę ucieczki. Poznajemy trzech żydowskich przestępców i ich eskortę. Ponieważ kawalerię ściga zmotoryzowany oddział SS, ułani wraz z konwojem szukają schronienia w pobliskiej zapuszczonej fortalicji. Tu pojawia się postać doktora Artura Grzędzielskiego.
I co dalej? | Doktor ujawnia swój wynalazek, który zostaje wykorzystany jako broń podczas obrony ufortyfikowanego dworu. Dostrzegając możliwości i przewagę jakie da wynalazek Grzędzieskiego użyty na polu bitwy, dowódca kawalerzystów namawia naukowca do współpracy. Nowa broń zmienia stosunek sił podczas kampanii wrześniowej.
I to wszystko? | Nie. Broń to nie wszystko. Potrzebne jest współdziałanie na różnych płaszczyznach. Kawalerzyści i złoczyńcy, naukowcy i szpiedzy, słynni Polacy i anonimowi bohaterowie jednoczą się przeciw najeźdźcom. By wygrać z przeważającymi siłami dwóch armii nie przebierają w środkach. Sabotaż na tyłach wroga, zamachy terrorystyczne, dezinformacja, zabójstwa na zlecenie. Polacy skutecznie wykorzystują okazje, jakie były w znanym nam wrześniu 1939 r.
A co na to nasi sojusznicy? | Widząc, że Polacy mogą wygrać wojnę obronną – włączają się do walki (czego niestety nie zrobili w 1939 roku). Nie dochodzi do Drugiej Wojny Światowej.
I wszyscy żyli długo i szczęśliwie? | Chciałbym, by tak było. Ale życie nie jest bajką. Nawet w historii alternatywnej. By przekonać się, jak skończy się wyścig zbrojeń – przeczytaj książkę „ODWET”.

Polecamy Wam wspaniałą lekturę. A niedługo… dodatkowo mała niespodzianka…
- ISBN 978-83-966658-0-5
- wydanie: grudzień 2022
- wydawnictwo: Perimetron
- książka w miękkiej oprawie
- druk: Totem.com.pl
- ilość stron: 172
- format: A5
- nakład: 200 egzemplarzy
- projekt okładki: Anna Mrzilek
- redakcja: Hanna Pasierska
- łamanie: Sebastian Bauman
- Copyright © by Krystian Maniecki