Omega Magnus

Koenig & Bauer w segmencie maszyn dla introligatorni | składarko-sklejarki

OMEGA MAGNUS

Specjalistyczne składarko – sklejarki do pudełek wykonanych z tektury falistej Omega Magnus są dostępne na rynku w 2 rozmiarach; 210 – 230 cm szerokości arkusza. Maksymalna prędkość maszyny wynosi 300 metrów na minutę, urządzenie poddaje obróbce tekturę typu E, B, C i dwuwarstwowe oraz kartony o gramaturze 300 – 900 g/m², wykorzystując do składania tylnego system serwomotorów umożliwiający nieprzerwane składanie 4- oraz 6-punktowego tylnego narożnika oraz automatyczne składanie opakowań z automatycznym dnem.

Omega Magnus to solidne urządzenie, skonstruowane z masywnych, trzycentymetrowych ram stalowych. Samonakładak wyposażony jest w wysuwaną przekładnię zębatą przeznaczoną do ponadwymiarowych wykrojów oraz system transferu za pomocą podciśnienia. Maszyna posiada także opcję regulacji na taśmach podających oraz podwójne bramki podające z dodatkowymi podporami stosów, które zapewniają precyzyjne przekazywanie produktów.

Wstępne i końcowe sekcje składania posiadają pneumatycznie sterowane i niezależnie napędzane górne ramiona, długi zespół składania końcowego, taśmy składające regulowane motorycznie, pneumatyczne urządzenie do wyrównywania opakowań z automatycznym dnem, sekcję transportową oraz system układania w stos przeznaczoną do produktów o dużej gramaturze, z możliwością wyrównywania przednich krawędzi produktów. Wszystkie prowadnice są zmotoryzowane.

Podobnie jak wszystkie urządzenia Omega, Magnus jest przyjazną dla użytkownika maszyną, która wyposażona jest w obustronne przyciski sterujące silnikami, kolorowy monitor na nakładaku, dodatkowy panel kontrolny na końcu wykładania a także pilota. Poza standardowymi ramionami zmotoryzowanymi urządzenie dostępne jest w wersji umożliwiającej zapis danych dla powtarzających się zleceń.  

Informacje prasowe

Aby utrzymać swoją wyjątkową pozycję na rynku i zwiększyć dystans dzielący ją od konkurencji, firma Battlefield Press oferuje swoim klientom najwyższą jakość produkcji, szybką realizację zamówień i konkurencyjne ceny, korzystając jednocześnie ze wsparcia najwyższej klasy specjalistów i ich szerokiego know-how.

– Rynek jest wciąż jest bardzo konkurencyjny, a wymagania klientów stale rosną – mówi Jerry Theoret, prezes i CEO Battlefield Press, drukarni z siedzibą w Burlington w Ontario. – Zawsze staramy się wzmocnić naszą silną pozycję – dodaje. Chociaż firma obecnie obsługuje sektor druku komercyjnego, pudełek składanych (papierowych i plastikowych) oraz oferuje kompletne usługi typu Fulfillment Center, to właśnie konsekwentny wzrost i sukces w branży pudełek składanych był ostatecznym czynnikiem, który skłonił firmę do dokonania najnowszego zakupu: składarko-sklejarki Omega Allpro 70 firmy Koenig & Bauer.

 

Więcej na WWW

W ubiegłym roku przedsiębiorstwo Tianjin Haishun Printing & Packaging Co., Ltd. zlokalizowane w chińskim Tianjin uruchomiło pierwszą w pełni automatyczną składarko-sklejarkę do pudełek niestandardowych.

Maszyna Omega Allpro 145 produkcji firmy Koenig & Bauer Duran produkuje pudełka o podłużnym szwie oraz ze składanym dnem, składanym słupkiem, pudełka dwuścienne i sześciokątne, a także te przeznaczone do owoców czy odzieży. Maszyna zmniejsza w ten sposób intensywność prac i znacznie zwiększa stopień automatyzacji produkcji.

Maszyna Omega Allpro 145 pozwoliła na zwiększenie dziennej wydajności do 50 tys. pudełek składanych. Wcześniej produkowano ich od 12 do 15 tys. Oznacza to, że przy tej samej liczbie pracowników wydajność produkcji wzrosła o około 300%. Jednocześnie firma stała się bardziej elastyczna, ponieważ maszyna otwiera nowe rynki, przyspiesza
realizację zamówień, oszczędza koszty magazynowania i oferuje możliwości nowego strategicznego rozwoju biznesu.

Więcej na WWW

Pod koniec 2018 r. oferta Koenig & Bauer, skierowana do segmentu opakowań, wzbogaciła się o składarko-sklejarki firmy Duran Machinery. Nowo utworzona spółka Koenig & Bauer Duran (wchodząca od tego czasu w skład Koenig & Bauer Group) umożliwiła zwiększenie globalnej obecności tego tureckiego producenta oraz sprzedaży jego maszyn na wielu rynkach.

Dotyczy to także Polski, gdzie kontraktowane są kolejne rozwiązania, zarówno do dużych, korporacyjnych klientów, jak też do mniejszych przedsiębiorstw rodzinnych. Plany firmy – jak prognozuje Eren Sentürk, Senior Sales Manager Koenig & Bauer Duran – zakładają dalszy rozwój i sprzedaż następnych maszyn jeszcze w tym roku.

Eren Sentürk – Senior Sales Manager Koenig & Bauer Duran

Duran: od usług poligraficznych do produkcji składarko-sklejarek

Historia firmy sięga 1989 roku, kiedy to powstała pierwsza składarko-sklejarka, opracowana na potrzeby drukarni offsetowej Duran Ofset (obecnie – po połączeniu z Doğan Packaging – działającej pod nazwą Duran Doğan Packaging). Należała ona do rodziny Duran, która – jak podkreśla Eren Sentürk – ma bardo duże zasługi dla rozwoju całej branży poligraficznej w Turcji. Zakład ten, który założył w 1953 roku Ali Duran, od początku specjalizował się w produkcji opakowań.

Więcej na WWW

Dowiedz się więcej

Poznaj nasze możliwości z obszarów druku i postpressu kartonu i tektury falistej...

spot_imgspot_img

O Koenig & Bauer

Firma Koenig & Bauer to najstarszy producent maszyn drukujących na świecie dysponujący jednocześnie najszerszym portfolio produktów w branży. Od ponad 200 lat przedsiębiorstwo wspiera drukarzy oferując im innowacyjną technikę, procesy dostosowane do ich potrzeb oraz różnorodne usługi. Portfolio produktów sięga od urządzeń do druku banknotów poprzez zadruk opakowań kartonowych, foliowych, blaszanych czy szklanych aż po druk książek, displayów, magazynów, gazet, druk reklamowy czy systemy znakowania.

Druk offsetowy czy fleksograficzny zarówno arkuszowy jak i rolowy, offset bez użycia farb wodnych,  druk symultaniczny, sitodruk czy  druk cyfrowy – firma Koenig & Bauer znakomicie odnajduje się we wszystkich tych technikach, a w przypadku wielu z nich jest liderem branży. W roku 2018 5.700 wysoko wykwalifikowanych pracowników koncernu wypracowało obrót na poziomie 1,2 mld EUR.

Adres: Koenig & Bauer CEE ul. Puławska 456, 02-884 Warszawa, T: +48 668 872 692, e-mail