- reklama -

Rozwój sprzedaży przez Internet, konieczność automatyzacji procesów logistycznych oraz wysokiej ochrony produktów, rosnące wymagania dotyczące ochrony środowiska, a także większe potrzeby klientów w zakresie bardziej innowacyjnych opakowań, stawiają przed sektorem opakowaniowym nowe wyzwania.

Opakowania powinno się produkować zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – a przy tym w taki sposób, by były dokładnie dopasowane do potrzeb zamawiających. Ponadto powinny cechować się wysokim poziomem innowacyjności. Efekt? Producenci muszą mierzyć się ze specyficznymi wyzwaniami.

W reakcji na te trendy rynkowe europejski lider dystrybucji opakowań przemysłowych, Antalis, ukończył budowę szóstego centrum projektowania opakowań (Packaging Design Center). Zadanie powierzone centrum brzmi jasno: sprostać wyzwaniom, z jakimi mierzą się klienci firmy w Europie. Trzy takie centra znajdują się już w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii – a najnowsze uruchomiono właśnie w Polsce.

Packaging Design Center Antalis – tu rozwijają się innowacje

Centrum projektowania opakowań zaspokaja szerokie, zróżnicowane potrzeby klientów. Właśnie tutaj specjaliści projektują rozwiązania, które mają zabezpieczać produkty i redukować liczbę uszkodzeń transportowych. W centrach opracowuje się koncepcje optymalizacji produkcji, a także doskonali logistykę zwrotów opakowań. Dzięki nowym centrom projektowania opakowań w Wielkiej Brytanii i w Polsce, Antalis umacnia swoją ekspercką pozycję w dziedzinie rozwiązań opakowaniowych projektowanych na zamówienie.

Wszystkie trzy nasze centra projektowe w Niemczech zaangażowane są w prace  w sektorze motoryzacyjnym. Właśnie tam trafiają najnowsze innowacje – opowiada Maria Ragusa, Inżynier ds. Opakowań w Antalis Packaging Design Centre w Leinfelden (Niemcy). – Na przykład dzięki naszym programom do projektowania 3D możemy tworzyć opakowania nawet jeśli produkt jeszcze nie istnieje – wyjaśnia. –  Co więcej, dostęp do bogatej biblioteki oprogramowania projektowego pozwala nam na wykorzystanie wielu typów danych od naszych klientów. W ten sposób ułatwiamy im życie, przejmując odpowiedzialność za realizację najbardziej skomplikowanej części procesu.

Rok 2018 okazał się rokiem wyjątkowym – podkreśla  John Garner, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu
w nowym centrum projektowania opakowań w Anglii.
– Stanęliśmy w obliczu nowego wyzwania: musimy mieć na uwadze potrzeby i ograniczenia współczesności, ale bez ryzyka najmniejszego uszczerbku
dla jakości rozwiązań projektowych.

Świadomość bieżących i przyszłych wymagań doprowadziła do uruchomienia w Polsce nowego centrum projektowania w 2019 roku. Nowy ośrodek odpowiada na potrzeby Europy Wschodniej, a specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze sektorów: logistycznego i motoryzacyjnego. Lokalizacja nowego centrum projektowego uzasadniona jest naszą strategią – wyjaśnia Christophe Hunaut – Dyrektor Zarządzający Antalis Poland oraz regionu CSEE. – Teraz będziemy mogli jeszcze sprawniej reagować na rosnące zapotrzebowanie na usługi projektowania opakowań w Europie Wschodniej.

Tego typu centra projektowania opakowań mają jeszcze jedną wielką zaletę: oferują unikalną interaktywność i osobiste zaangażowanie inżynierów w produkcję opakowania doskonałego. Dzięki centrom udaje się wdrażać nowe rozwiązania znacznie łatwiej, a obsługa klienta plasuje się na najwyższym poziomie.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.