Partnerzy firmy Reprograf na targach Fespa 2018

- reklama -

Wśród setek wystawców tegorocznej edycji targów Fespa 2018 znaleźli się partnerzy handlowi firmy Reprograf, od wielu lat dostarczającej na polski rynek m.in. zaawansowane rozwiązania w zakresie wielkoformatowego druku cyfrowego.

Zaprezentowali oni zarówno zupełnie nowe, jak też znane już produkty ze swojej bogatej oferty. Z myślą o klientach z Polski przedstawiciele firmy Reprograf byli przez cały okres targów obecni na stoiskach swoich partnerów z tego rynku: firm EFI, Mimaki, Pongs i Soyang.

- reklama -

Targi Fespa to dla nas i naszych dostawców najważniejsze wydarzenie branżowe, związane z wielkoformatowym drukiem cyfrowym – mówi Andrzej Płatek, wiceprezes firmy Reprograf. – Nie mogło nas więc na nich zabraknąć. Zwłaszcza, że klienci z Polski – z uwagi na fakt, że impreza odbywała się w Berlinie – dotarli na Fespę bardzo licznie. Nasi przedstawiciele handlowi, obecni na stoiskach firm EFI, Mimaki, Pongs i Soyang byli przez całe targi bardzo zajęci, czego efekty handlowe – taką mamy nadzieję – poznamy już niebawem.

EFI (Electronics for Imaging) była „Platynowym Partnerem”, targów Fespa 2018 i przygotowała z myślą o tym wydarzeniu bardzo bogatą ekspozycję, m.in. w zakresie rozwiązań do druku wielkoformatowego.

Światowy debiut miała w Berlinie nowa platforma hybrydowych rozwiązań, łączących w sobie druk w trybie płaskim i roll-to-roll – EFI Vutek h. Jak zapewnia producent, oferują one wysoką jakość reprodukcji, wyższą funkcjonalność i wydajność do 109 arkuszy na godzinę (na stoisku prezentowany był model Vutek h3 o wydajności 74 ark./h).

Mimaki – kolejny partner firmy Reprograf obecny na targach Fespa 2018 (i zarazem „Złoty Partner” targów) – zaznaczył swoją obecność w Berlinie, kilkoma ważnymi premierami w ofercie (m.in. pierwszą w historii Mimaki drukarką 3D) oraz dwiema prestiżowymi nagrodami Fespa Awards dla pokazywanych na wystawie rozwiązań.

Ostatni akcent obecności Mimaki na berlińskich targach to pierwsza w jej ofercie drukarka 3D – model 3DUJ-553. Rozwiązanie, wyróżnione nagrodą Fespa Award, to – jak zapewnia producent – także pierwsza na świecie drukarka 3D, która jest w stanie odwzorować ponad 10 mln kolorów. Maszyna nanosi kolejne warstwy ciekłego fotopolimeru, utwardzanego promieniami UV, tworząc jeden lub kilka wydruków bądź elementów w tym samym czasie.

Poza dostawcami maszyn drukujących, na targach Fespa byli także obecni dwaj partnerzy handlowi firmy Reprograf, specjalizujący się w produkcji materiałów wykorzystywanych w cyfrowej produkcji wielkoformatowej. Pierwszy z nich to niemiecka firma Pongs, z którą Reprograf współpracuje od dwóch lat. Na swoim stoisku promowała tkaniny i dzianiny przeznaczone do zadrukowywania w technologii cyfrowej.

Od trzech lat z kolei Reprograf posiada w ofercie materiały tekstylne marki Hangzhou Soyang Technologies. Jak podkreśla Paweł Tatala – product developement manager w firmie Reprograf – tu również odnotowywany jest sukcesywny wzrost sprzedaży na rynku polskim.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom z Polski, którzy odwiedzili stoiska naszych partnerów podczas targów Fespa 2018. Mamy nadzieję, że zaprezentowane tam rozwiązania staną się inspiracją do kolejnych inwestycji ze strony rodzimych drukarń wielkoformatowych, zarówno działających w obszarze sign & display, jak też szeroko rozumianych zastosowań przemysłowych, m.in. zadrukowywania materiałów tekstylnych – podsumowuje Andrzej Płatek.

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional