Partnerzy firmy Reprograf na targach Fespa 2018

Wśród setek wystawców tegorocznej edycji targów Fespa 2018 znaleźli się partnerzy handlowi firmy Reprograf, od wielu lat dostarczającej na polski rynek m.in. zaawansowane rozwiązania w zakresie wielkoformatowego druku cyfrowego.

- reklama -

Zaprezentowali oni zarówno zupełnie nowe, jak też znane już produkty ze swojej bogatej oferty. Z myślą o klientach z Polski przedstawiciele firmy Reprograf byli przez cały okres targów obecni na stoiskach swoich partnerów z tego rynku: firm EFI, Mimaki, Pongs i Soyang.

Targi Fespa to dla nas i naszych dostawców najważniejsze wydarzenie branżowe, związane z wielkoformatowym drukiem cyfrowym – mówi Andrzej Płatek, wiceprezes firmy Reprograf. – Nie mogło nas więc na nich zabraknąć. Zwłaszcza, że klienci z Polski – z uwagi na fakt, że impreza odbywała się w Berlinie – dotarli na Fespę bardzo licznie. Nasi przedstawiciele handlowi, obecni na stoiskach firm EFI, Mimaki, Pongs i Soyang byli przez całe targi bardzo zajęci, czego efekty handlowe – taką mamy nadzieję – poznamy już niebawem.

EFI (Electronics for Imaging) była „Platynowym Partnerem”, targów Fespa 2018 i przygotowała z myślą o tym wydarzeniu bardzo bogatą ekspozycję, m.in. w zakresie rozwiązań do druku wielkoformatowego.

Światowy debiut miała w Berlinie nowa platforma hybrydowych rozwiązań, łączących w sobie druk w trybie płaskim i roll-to-roll – EFI Vutek h. Jak zapewnia producent, oferują one wysoką jakość reprodukcji, wyższą funkcjonalność i wydajność do 109 arkuszy na godzinę (na stoisku prezentowany był model Vutek h3 o wydajności 74 ark./h).

Mimaki – kolejny partner firmy Reprograf obecny na targach Fespa 2018 (i zarazem „Złoty Partner” targów) – zaznaczył swoją obecność w Berlinie, kilkoma ważnymi premierami w ofercie (m.in. pierwszą w historii Mimaki drukarką 3D) oraz dwiema prestiżowymi nagrodami Fespa Awards dla pokazywanych na wystawie rozwiązań.

Ostatni akcent obecności Mimaki na berlińskich targach to pierwsza w jej ofercie drukarka 3D – model 3DUJ-553. Rozwiązanie, wyróżnione nagrodą Fespa Award, to – jak zapewnia producent – także pierwsza na świecie drukarka 3D, która jest w stanie odwzorować ponad 10 mln kolorów. Maszyna nanosi kolejne warstwy ciekłego fotopolimeru, utwardzanego promieniami UV, tworząc jeden lub kilka wydruków bądź elementów w tym samym czasie.

Poza dostawcami maszyn drukujących, na targach Fespa byli także obecni dwaj partnerzy handlowi firmy Reprograf, specjalizujący się w produkcji materiałów wykorzystywanych w cyfrowej produkcji wielkoformatowej. Pierwszy z nich to niemiecka firma Pongs, z którą Reprograf współpracuje od dwóch lat. Na swoim stoisku promowała tkaniny i dzianiny przeznaczone do zadrukowywania w technologii cyfrowej.

Od trzech lat z kolei Reprograf posiada w ofercie materiały tekstylne marki Hangzhou Soyang Technologies. Jak podkreśla Paweł Tatala – product developement manager w firmie Reprograf – tu również odnotowywany jest sukcesywny wzrost sprzedaży na rynku polskim.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom z Polski, którzy odwiedzili stoiska naszych partnerów podczas targów Fespa 2018. Mamy nadzieję, że zaprezentowane tam rozwiązania staną się inspiracją do kolejnych inwestycji ze strony rodzimych drukarń wielkoformatowych, zarówno działających w obszarze sign & display, jak też szeroko rozumianych zastosowań przemysłowych, m.in. zadrukowywania materiałów tekstylnych – podsumowuje Andrzej Płatek.

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.