Pascal Juéry zostaje dyrektorem generalnym Agfa-Gevaert

Pascal Juéry

Belgijska Grupa Agfa-Gevaert ogłosiła zmianę kierownictwa: od 1 lutego Pascal Juéry obejmie stanowisko nowego dyrektora generalnego Grupy. Zastąpi on Christiana Reinaudo, który objął stanowisko dyrektora generalnego w maju 2010 r. i nadal będzie pełnił funkcję członka zarządu Agfy.

Pascal Juéry ma ponad 30 lat doświadczenia w przemyśle chemicznym i materiałów budowlanych. 54-letni Francuz studiował w ESCP Business School w Paryżu i rozpoczął swoją karierę zawodową w finansach, a wkrótce potem objął czołowe stanowiska w światowych firmach. Juéry był aktywny między innymi w Korei Południowej.

W dawnej francuskiej grupie chemicznej Rhodia zajmował różne stanowiska, m.in. dyrektora generalnego na Europę, szefa zaopatrzenia, dyrektora generalnego Rhodia Novecare w Ameryce itd. Po przejęciu firmy przez Solvaya był on również członkiem zarządu i uczestniczył w przekształceniu grupy na różnych innych stanowiskach.

Jak wyjaśnia dyrektor generalny Agfy-Gevaert, Klaus Röhrig, Pascal Juéry dołączył do Agfy “w kluczowym momencie procesu transformacji Grupy”. Jego doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi firmami powinno pomóc mu w bezpiecznym prowadzeniu firmy Agfa na szybko zmieniających się rynkach.

Źródło: Agfa

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.