Obecnie większość nowych maszyn drukarskich, niezależnie od stosowanej technologii druku, jest wyposażona w systemy 100% kontroli druku. Systemy te obserwują całą drukowaną wstęgę w tym samym czasie.

- reklama -

Dzięki temu powstałe błędy drukarskie, mogą być przez system zauważone, zlokalizowane i zarejestrowane. Żeby system mógł wychwycić powstałe błędy, przed uruchomieniem procesu drukowania, powinien być wytworzony wzorzec referencyjny (jako możliwie najlepszy pierwszy wydruk), który będzie odnośnikiem porównawczym do bieżącego wydruku.

Ewentualne różnice pomiędzy wzorcem referencyjnym i bieżącym, system kontroli pokaże, jako błędy drukarskie.

Rok 2020 – rok funkcji PDF

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie wzorcami referencyjnymi. W roku 2020 ta funkcja okazała się największym hitem. Jest najczęściej wskazywaną i pożądaną funkcją przez drukarnie. Jest to rozwiązanie, które drukarnie wskazują przy zakupie nowych systemów. Jednak coraz częściej powracają klienci, którzy wyposażyli maszyny w systemy kontroli druku rok, dwa, trzy lata temu i chcą do pracujących systemów dołączyć ten właśnie moduł. Skąd to zainteresowanie? Odpowiedź jest zawsze jedna. To rosnące wymagania klientów drukarni. Idea jest jak najbardziej słuszna. My podpowiadamy jakie korzyści niesie ta funkcja i na co warto zwrócić uwagę… więcej na WWW.

Źródło: Emipak