- Reklama -spot_imgspot_img

Pianka Papira firmy Stora Enso: zmiana technologii pakowania produktów w firmie Airam

- Reklama-

Fiński producent rozwiązań oświetleniowych Airam stał się jednym z rynkowych pionierów w zakresie wdrożenia pianki Papira firmy Stora Enso w opakowaniach lamp rowerowych (opatrzonych logiem kampanii „Różowa wstążka”, promującej i finansującej działania w walce z nowotworami). Papira, opracowana przez Stora Enso, posłużyła tu jako materiał zabezpieczający produkty Airam przed stłuczeniem podczas ich transportu. Tym samym została po raz pierwszy wdrożona przy produkcji opakowania konsumenckiego.

Papira to bazująca na papierze, w pełni odzyskiwalna pianka opakowaniowa wytwarzana z celulozy pozyskiwanej z drewna, będąca proekologiczną alternatywą dla tradycyjnych materiałów wykorzystywanych przy podobnych zastosowaniach. Jak podkreśla Stora Enso, nie tylko zapewnia ona ochronę wrażliwych przedmiotów podczas transportu, ale też pomaga użytkownikom wdrożyć w praktyce zasady zrównoważonego rozwoju, gdyż można ją poddać recyklingowi, podobnie jak papier. Firma dodaje, że drewno stosowane w piance Papira pochodzi z zarządzanych w sposób zrównoważony upraw leśnych, co w jeszcze większym stopniu podkreśla jej środowiskowy aspekt.

„Wierzymy, że Papira zrewolucjonizuje cały przemysł opakowaniowy. Naszym celem jest stworzenie z niej standardu w opakowaniach, w przypadku których delikatne produkty muszą być zabezpieczone w szczególny sposób. Jednocześnie ma ona spełniać oczekiwania i potrzeby naszych klientów pod względem jakości, funkcjonalności i proekologiczności” – mówi Asa Ek, VP Emerging Business Biofoams w firmie Stora Enso.

- Reklama -

Pionierskie wdrożenie pianki Papira dotyczy produktów opatrzonych logiem kampanii „Różowa wstążka”. Są to zestawy lamp rowerowych przeznaczone do sprzedaży na obszarze Finlandii. Decyzja firmy Airam o zastosowaniu pianki Papira jest zbieżna z zasadami przyświecającymi jej w kontekście zdrowia i bezpieczeństwa. Poza tym – jak podkreśla Airam – wspiera ona zaangażowanie firmy w działania środowiskowe i jej odpowiedzialność społeczną, której wyrazem jest np. zaangażowanie w inicjatywę „Różowa wstążka”.

Elina Tolonen, Business & Marketing Director w firmie Airam, mówi: „Z myślą o tym pionierskim projekcie wybraliśmy zestaw lamp, który sam w sobie jest rozwiązaniem „odpowiedzialnym społecznie”, gdyż ma zadanie zwiększyć bezpieczeństwo osób poruszających się na rowerach. Materiał opakowaniowy Papira wpisuje się też w odpowiedzialne środowiskowo i społecznie wybory, wokół których koncentruje się cała kampania „Różowa wstążka”.

Zdaniem producenta pianki Papira, wybierając to rozwiązanie przy produkcji opakowań każdy właściciel marki ma szansę aktywnie włączyć się w proces redukcji tworzyw sztucznych stosowanych w branży opakowaniowej. Nordycki koncern zaprasza do współpracy przy jej wdrażaniu wszystkie przedsiębiorstwa, zainteresowanie wdrażaniem odnawialnych i odzyskiwalnych rozwiązań opakowaniowych oraz promowaniem inicjatyw, mających pozytywny wpływ na środowisko naturalne i rozwój społeczny.

O kampanii „Różowa wstążka” | Wspierana przez Fundację ds. Walki z Rakiem, kampania ma na celu zbieranie funduszy na badania w walce z nowotworami. Zainicjowana w 2003 roku, koncentrowała się głównie na badaniach związanych z rakiem piersi i nowotworami ginekologicznymi jednak z biegiem lat została rozszerzona także o inne ich odmiany. Tegoroczna edycja kampanii ruszyła 21 września.

Źródło: Stora Enso

spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych