Pierwsza instalacja EFI Pro 32r w drukarni i agencji reklamowej DAR

Wysokonakładowy ploter marki EFI Pro 32r to zdecydowanie najbardziej wszechstronna drukarka w swojej klasie. Oferuje wysokiej jakości wydruki w nowoczesnej technologii LED-UV. Maszyna drukuje w szerokości 320 cm w niespotykanej jakości i trwałości wydruków.
O instalacji i użytkowaniu drukarki EFI i branży wielkoformatowej rozmawiamy z właścicielem drukarni i agencji STUDIO DAR, Panem Bartoszem Przybyła.

Czym zajmuje się Państwa firma?
Bartosz Przybyła: Drukarnia DAR z siedzibą w Bielsku-Białej to firma zajmująca się szeroko pojętą produkcją materiałów reklamowych. Zaczynając od projektu, po druk i montaż oraz instalację. Nasza działalność obejmuje drukowanie wielkoformatowe na sztywnych i elastycznych materiałach. Nasi klienci to agencje reklamowe, sieci detaliczne i franczyzowe działające nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju.

Naszą filozofią jest całkowite zadowolenie naszych klientów i dostarczanie jakościowych produktów na czas, dlatego zwiększając konkurencyjność w segmencie wielkoformatowym zdecydowaliśmy się na zakup plotera EFI Pro 32r.

Jaki posiadacie Państwo park maszynowy?

W parku maszynowym posiadamy kilka ploterów drukujących w bardzo wysokich rozdzielczościach, plotery płaskie LED-UV, plotery rolowe LED-UV oraz plotery eko-solwentowe. Wszystkie wydruki wymagają działań postprodukcyjnych, dlatego naszą drukarnię wspomagają także urządzenia frezujące, plotery tnąco-bigujące, laminujące, zgrzewające oraz duża ilość sprzętu wykańczającego, bez którego duża drukarnia nie poradzi sobie ze zleceniami. Staramy się sprostać wszystkim wymaganiom, które przynoszą do nas obsługiwane zlecenia, jesteśmy elastyczni oraz oferujemy duży wachlarz usług.

Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na rozbudowę istniejącego parku maszynowego o produkcyjne urządzenie drukujące LED-UV 3.20 m?

Teraz drukujemy szybciej i bardziej ekologicznie, wykraczając poza możliwości większości firm drukarskich, gdyż spektrum obsługiwanych nośników jest ogromne. Wysoka przepustowość produkcji jaką gwarantuje EFI oraz duży rozmiar mediów, na których drukujemy oznacza krótszy czas realizacji.

Maszyna drukuje do 5 warstw w jednym przejściu, produkując przy tym żywe kolory o dużej gęstości. Technologia UltraDrop umożliwia także drukowanie tekstów w wysokiej rozdzielczość nawet przy dużych prędkościach produkcji. Nowa maszyna pozwala nam osiągnąć wymaganą jakość kolorów przy pierwszym uruchomieniu. Nie musimy wykonywać wielu prób, korekt kolorów, a to spora oszczędność materiału.

Urządzenie pozwala także na wykonywanie większej ilości zleceń dla naszych partnerów, takich jak agencje reklamowe i eventowe, domy mediowe, mniejsze drukarnie, których serdecznie zapraszamy do współpracy.

Niebywale ważny jest dla nas aspekt ekologiczny, a zaletą EFI jest energooszczędność, ponieważ utwardzanie wydruków odbywa się za pomocą lamp LED. Ponadto, proces „utwardzania zimnym światłem” wpływa korzystnie na materiały. Nie są one nagrzewane do wysokich temperatur w celu odparowania wody i substancji lotnych, dzięki czemu materiały nie są rozciągnięte, a kolorystyka zawsze pozostaje taka sama, niezależnie od kolejności druku brytów, a poza tym zużycie energii jest mniejsze o 70%.

Dużą zaletą jest elastyczny i nowoczesny tusz zapewniający nam certyfikowane wydruki, pożądane do aplikacji wewnątrz budynków, szpitali, instytucji.

Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na urządzenie marki EFI?

EFI Pro 32r to duża inwestycja, ale jesteśmy pewni, że jakość i szybkość maszyny będzie oznaczać, że będziemy mieć przewagę nad naszymi konkurentami , co naszym zdaniem doprowadzi do wzrostu sprzedaży w tych sektorach, w których już działamy. Prawdopodobnie będziemy w stanie rozszerzyć nasz geograficzny obszar wpływów i podjąć się nowych krajowych oraz międzynarodowych kampanii marketingowych.

Jakie znaczenie ma dostawca w procesie sprzedażowym i posprzedażowym?

Dostawca stanął na wysokości zadania i świetnie zaprezentował nam sprzęt oraz jego funkcje bezpośrednio w fabryce EFI gdzie maszyna jest budowana. Pozwoliło nam to podjąć słuszną decyzję o zakupie urządzenia wysokiej klasy. Instalacja i szkolenie były pierwszorzędne. Skoncentrowaliśmy się na tych obszarach wdrażania, które są kluczem do sukcesu i zapewniają płynne przejście do produkcji. Chcieliśmy się uczyć i zostać ekspertami w zakresie najnowszych technologii.

Atrium Centrum Ploterowe zapewniło doskonałe szkolenie z aplikacji w zakresie białego tuszu, aplikacji wielowarstwowych, zagnieżdżania, drukowania i cięcia w celu zapewnienia maksymalnej wydajności. Naprawdę podoba nam się sposób, w jaki szkolenie to wkomponowało się w produkcję na żywo w prawdziwych zleceniach, w których uczestniczył zarówno nasz zespół produkcyjny oraz sprzedażowy.

Jakie są Państwa plany na przyszłość?

Współpracujemy z fantastycznymi klientami, którzy ciągle rzucają nam nowe wyzwania, aby wspólnie tworzyć coś innego, coś wyjątkowego. Jest to bardzo inspirujące.
Chcemy skupić się na tym, aby wszystkie produkty zarówno te standardowe, jak i produkty premium odznaczały się wysoką jakością i były wytwarzane do 48h. Dlatego w przyszłości będziemy poszerzać zakres usług pomocniczych, ukierunkowanych na doradztwo i logistykę. Podstawą tego musi być zapewnienie bezbłędnej produkcji oraz technologia na czele której stoi EFI.

Polskim dystrybutorem urządzeń EFI Pro jest Atrium Centrum Ploterowe.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.