Pierwsza Scodix Ultra 2 PRO +Foil w Polsce

Digiprint, wyłączny dystrybutor technologii HP Indigo oraz Scodix w Polsce, informuje o instalacji pierwszej maszyny Scodix Ultra 2 PRO + Foil w Polsce. Na wybór jednej z najnowocześniejszych technologii w dziedzinie uszlachetniania wydruków zdecydowała się warszawska drukarnia Enaf, która do tej pory w swoim portfolio posiadała miedzy innymi maszynę do druku cyfrowego HP Indigo 7800. Ponadto, park maszynowy drukarni, został poszerzony o model HP Indigo 12000, dzięki czemu firma Enaf zwiększy swoje możliwości produkcyjne w dziedzinie cyfrowego druku arkuszowego o format B2+.

Scodix Ultra to wszechstronne, cyfrowe rozwiązanie do uszlachetniania wydruków. Wydruki mogą być wykańczane między innymi lakierem wybiórczym oraz folią metaliczną, połączone z różnego rodzaju podłożami – między innymi offsetowymi, cyfrowymi, plastikowymi, laminowanymi i nielaminowanymi, a także powlekanymi i niepowlekanymi. Dzięki temu, technologia daje możliwość realizowania zleceń wydruków komercyjnych takich jak wizytówki, kartki z życzeniami, foldery, okładki na książki, broszury, etykiety czy opakowania już od 1 szt.!

- reklama -

Innowacyjność technologii Scodix polega na dostarczeniu technologii cyfrowego uszlachetniania arkuszy w formacie B2+ i najszerszego zakresu efektów, na różnych podłożach i aplikacjach. Unikalnym jest fakt uzyskiwania zaawansowanych uszlachetnień arkuszy bez użycia drogich i czasochłonnych procesów analogowych. Dziewięć różnych aplikacji takich jak Scodix Crystal, Braille, Sense, Foil, Glitter, Spot, VDP/VDE, Cast&Cure oraz Metallic, dostępnych jest na jednej platformie w pełni cyfrowo.

Oznacza to, że efekty takie jak np. lakier wybiórczy (płaski lub wypukły; od 5 do 250 mikronów) czy też aplikacja wybiórczo folii metalicznej imitującej hot stamping, możliwe są do uzyskania za pomocą kilku kliknięć bez konieczności produkcji matryc. Wysoka powtarzalność oraz pasowanie efektu uszlachetnienia do zadrukowanych wcześniej (różnymi technikami druku) arkuszy, możliwe są dzięki innowacyjnej i solidnej konstrukcji oraz systemowi registra Scodix RSP.

Zespół aplikowania folii metalicznych, czy też innych takich jak Cast and Cure – zintegrowany w jedną linię produkcyjną, charakteryzuje się solidną konstrukcją, która, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, wyznacza jakościową referencję jak również umożliwia wymierne oszczędności materiałów, co ma istotne znaczenie biznesowe.

Scodix Ultra 2 PRO +Foil

Drukarnia Enaf działa na rynku od ponad 16 lat – przez pierwsze 12 lat specjalizowała się wyłącznie w drukach personalizowanych dla przedsiębiorstw. W 2012 roku instalując pierwszą maszynę HP Indigo zrewolucjonizowała produkcję druków korporacyjnych dla dużych przedsiębiorstw, przenosząc kolory Pantone do druku cyfrowego. Jako jedna z nielicznych drukarni arkuszowych w Polsce posiada możliwość dorabiania kolorów dodatkowych w druku cyfrowym pod własnym dachem.

W miejsce powszechnego łączenia różnych prac na jednym arkuszu drukarskim, Enaf stawia na zachowanie wierności kolorów wizualizacji korporacyjnych swoich klientów i bogactwo surowców, oferując wsparcie na etapie projektu i przygotowania do produkcji.
Cyfrowy park maszynowy to HP Indigo 7800 oraz HP Indigo 12000. Obie maszyny są w
konfiguracji 7-kolorowej dającej identyczne możliwości produkcyjne. Druk offsetowy to przede wszystkim 5-kolorowe Komori LS 529 z wieżą lakierującą oraz dwie maszyny w formacie A3+ do druku na kopertach oraz efektów specjalnych niedostępnych w druku cyfrowym.

Introligatornia jest zoptymalizowana pod kątem realizacji wielu zleceń w tym samym czasie. Wyposażona jest w park maszynowy potrzebny do wykonywania wszelkich rodzajów opraw i uszlachetnień oraz wykrawania różnych form nawet w najmniejszych nakładach.

„Uszlachetnienia od zawsze były dużym wyzwaniem w produkcji niskich nakładów. Przez
długi czas szukaliśmy technologii, która mogła wypełnić tę niszę. Wszystkie dostępne
wcześniej rozwiązania wiązały się z ograniczeniami produkcyjnymi lub wysokimi kosztami
przygotowania produkcji. Wybór technologii Scodix nie był przypadkowy – jest odpowiedzią na potrzeby obecnych klientów oraz chęcią umocnienia pozycji firmy, jako lidera niskonakładowej produkcji druków korporacyjnych, użytkowych i reklamowych o najwyższej jakości i dużym stopniu uszlachetnienia.” – mówi Witold Kochlewski, członek zarządu Enaf.

Organizacyjnie firma jest przygotowana do obsługi tysięcy zamówień miesięcznie, o różnych wielkościach i krótkim terminie realizacji. Park maszynowy dobierany jest pod kątem szybkiej produkcji niskich nakładów bez względu na formę zlecenia i bez kompromisu jakościowego.

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.