Pierwszy komercyjny wydruk na HP PageWide C500

- reklama -

Model HP PageWide C500 przeznaczony do druku na tekturze falistej, po udanej instalacji w grudniu 2017 r., wyprodukował swój pierwszy komercyjny wydruk dla winiarni w Carmel Frenkel. HP PageWide C500 zapewnia jakość offsetową w druku bezpośrednim na tekturze zarówno powlekanej jak i niepowlekanej o wymiarach arkusza 1,3 x 2,5 m.

Dzięki atramentom na bazie wody, HP PageWide C500 pozwoli przetwórcom tektury drukować opakowania na żywność, które będą zgodne z surowymi światowymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności.

Sprosta również branżowym wytycznym takim jak między innymi wytyczne koncernu Nestlé czy szwajcarskiemu rozporządzeniu odnośnie stosowania druku na opakowaniach zarówno do bezpośredniego, jak i pośredniego kontaktu z żywnością. A są to bardzo wyśrubowane wytyczne.

Smurfit Kappa rozpoczyna współpracę z HP w zakresie opakowań produkowanych z tektury falistej 

Smurfit Kappa, europejski lider w produkcji opakowań SRP (shelf-ready packaging, gotowych na półkę) ogłosił, że będzie instalował nową na skalę przemysłową, rewolucyjną maszynę HP PageWide C500. Model do druku na tekturze falistej, zostanie zainstalowany w kwietniu 2018 r. w zakładzie Interwell w Austrii. Cyfrowe rozwiązanie post-print wesprze rozległą bazę klientów Smurfit Kappa w sektorze towarów konsumpcyjnych (FMCG), wzmacniając siłę swoich marek w coraz bardziej konkurencyjnym, skoncentrowanym na konsumentach świecie.

Ta nowa prasa zmienia grę i pojawia się po udanej współpracy Smurfit Kappa i HP. Jesteśmy zarówno początkującymi użytkownikami w naszych branżach, jak i nieustannie dążymy do zapewnienia pionierskich, wiodących na rynku rozwiązań dla naszych klientów. – Saverio Mayer, dyrektor generalny w Europie, Smurfit Kappa

Cyfrowe rozwiązanie workflow do opakowań z tektury falistej – Kiwiplan

Kiwiplan dostarczy klientom z rynku opakowań z tektury falistej gotowe do użycia rozwiązanie Information Management System (MIS), umożliwiające zautomatyzowane zarządzanie zamówieniami druku. Rozwiązanie MIS Kiwiplan będzie w pełni zintegrowane z maszyną HP PageWide C500, zapewniając automatyczne przekazywanie zadań, śledzenie, kontrolowanie i widoczność statusu pracy. Integracja Kiwiplan jest jednym z wielu rozwiązań, które zostaną ogłoszone w ekosystemie HP One Package

Zarówno HP, jak i Kiwiplan widzą ogromny potencjał HP PageWide C500. Ścisła integracja z rozwiązaniem MIS Kiwiplan pomoże utrzymać C500 w optymalnej wydajności, jednocześnie pomagając klientom zaoszczędzić czas i koszty dzięki wydajnej produkcji oraz łańcuchowi dostaw. – Eric Wiesner, General Manager, HP PageWide Industrial

Marki żywności chcą wiedzieć: czy wszystkie tusze do druku cyfrowego są bezpieczne dla opakowań z tektury falistej przeznaczonych do żywności?

Ponad połowa rynku opakowań z tektury falistej jest związana z żywnością i napojami. Z punktu widzenia bezpieczeństwa żywności, właściciele marek muszą bardzo uważnie przyglądać się pojawiającym się technologiom druku cyfrowego – zwłaszcza w obszarze atramentów i powierzchni surowców w szczególności wykorzystywanych do opakowań tekturowych kierowanych do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Ze względu na możliwość migracji atramentu przez porowatą powierzchnię tektury falistej i zanieczyszczenia produktu spożywczego, atramenty do maszyn są bardziej kontrolowane przez marki spożywcze i udziałowców regulacyjnych.

Jak twierdzi analityk branży Smithers Pira, materiały te “nie mogą przenosić żadnych składników do żywności w ilościach, które mogłyby zagrażać zdrowiu ludzkiemu, zmieniać składu żywności w sposób niedopuszczalny lub pogarszać jej smak i zapach”.

W obszarze opakowań z tektury falistej HP wykorzystuje atramenty, które umożliwiają niezawodne i bezpieczne drukowanie na tekturach zarówno do bezpośredniego jak i pośredniego kontaktu z żywnością bez dodatkowych wymogów.

Źródło: Digiprint.pl

- reklama -

A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.