Koenig & Bauer umacnia swoją strategiczną koncentrację na rozwijającym się rynku opakowań. Maszyna, która jest rozwijana w oparciu o RotaJET, ma już w przyszłym roku przejść do produkcji drukowanych cyfrowo, elastycznych i rozciągliwych folii.

“Nasz RotaJET został bardzo dobrze przyjęty na rynku druku papierowego i dekoracyjnego. Teraz chcemy pójść o krok dalej z drukowaniem cyfrowym na folii, z jednym z najwybitniejszych graczy na świecie w tej dziedzinie”, mówi Christoph Müller, członek zarządu Koenig & Bauer.

- reklama -- reklama -

Maszyna będzie miała maksymalną szerokość wstęgi 1.380 mm i będzie mogła drukować folie o grubości od 0,12 do 0,3 mm po obu stronach.

“Koenig & Bauer jest uważany za ekologicznego pioniera przemysłowego druku cyfrowego o wysokiej wydajności – wraz z naszym partnerem, nową maszyną i farbami wodnymi, będziemy promować zrównoważony rozwój i zmieniać rynek poprzez cyfrowy druk elastycznych i rozciągliwych folii”, kontynuuje Christoph Müller.

Specjalne farby, takie jak biały lub metaliczny, mogą być następnie drukowane przy użyciu procesu druku cyfrowego.

Więcej na ten temat na stronie CORRU!

Źródło: Koenig & Bauer

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?