Plotery Mutoh na targach Film Video Foto 2018

21. edycja Targów Film Video Foto odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2018 w hali Expo-Łódź. Po raz kolejny miłośnicy fotografowania i filmowania będą mieli okazję zapoznania się z ofertą ponad 100 światowych i polskich producentów, dystrybutorów najnowszego sprzętu, oprogramowania oraz usług dla branż foto, wideo i audio.

- reklama -

Na stoisku firmy Atrium Centrum Ploterowe, obecne będą wielkoformatowe drukarki  japońskiej firmy Mutoh, pracujące w technologiach: żywicznej UMS, eko-solwentowej, LED-UV oraz sublimacyjnej.

Druk żywiczny UMS – ploter Mutoh ValueJet 1324 X
Plotery serii ValueJet serii X pracują w technologii żywicznej. Oznacza to, że drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS. To co odróżnia te atramenty od innych „eko” rozwiązań na rynku to ich skład, który bazuje na żywicach.

Na stoisku zaprezentujemy najpopularniejszy model wśród fotografów – szybki i wydajny Mutoh ValueJet 1324 X. Jego prędkość sięga prawie 30 m2/h a szerokość robocza wynosi maksymalnie 1.37 metra.

Wszystkie plotery Mutoh ValueJet serii X posiadają cechę wspólną – japońskie technologie: Mutoh Intelligent Interweaving i Mutoh DropMaster. Intelligent Interweaving, czyli tak zwany druk „falą” czy też „chmurką” pozwala wyeliminować paskowanie poprzez nakładanie rozmytego rastra.

Drugą technologią jest Mutoh DropMaster. Jest to opatentowana przez firmę Mutoh technologia druku, która ma na celu automatyczną kalibrację głowicy do wysokości i grubości materiału. DropMaster gwarantuje, że kropla atramenty zawsze trafia w przewidziane miejsce.

Druk LED-UV – ploter Mutoh ValueJet 426 UF
Na stoisku Atrium, można będzie zapoznać się również z drukarką do druku bezpośredniego LED-UV o bardzo szerokich możliwościach zastosowania – Mutoh ValueJet  426 UF.

Mutoh ValueJet 426UF to „biurkowa drukarka” LED-UV, która umożliwia druk na nośnikach i przedmiotach w formacie maksymalnym A3+. Nad urządzeniem czuwa i steruje zaawansowane oprogramowanie pod Windows (można ploter użyć jak “zwykłą” drukarkę”).

Mutoh ValueJet 426 UF proponowany jest w konfiguracji CMYK lub CMYK + kolor biały + lakier, co umożliwia druk wielowarstwowy w różnych kombinacjach. Mutoh ValueJet 426 UF obsługuje atramenty do bezpośredniego zadruku przedmiotów twardych jak i atramenty do zadruku nośników elastycznych.

Druk wodny i sublimacyjny – ploter Mutoh RJ 900 XG
Nie mniej ciekawą od technologii LED jest sublimacja. Jej szerokie możliwości, pozwalają na znakowanie nie tylko tekstyliów, ale też gadżetów reklamowych, sprzętów sportowych, dekoracji, mebli i wielu innych nośników i obiektów.

Na stoisku można będzie zapoznać się z ploterem sublimacyjnym Mutoh RJ-900 XG o szerokości 1.07 m. W zależności od zastosowanego atramentu, Mutoh RJ-900 może pracować jako maszyna sublimacyjna lub graficzna z atramentami wodno-pigmentowymi.

Druk eko-solwentowy – ploter Mutoh ValueJet 628
Dla użytkownik potrzebujących „małego-wielkiego” formatu, japoński producent opracował ploter Mutoh ValueJet 628. Ten 8-kanałowy ploter o szerokości roboczej 62 cm, pracuje w technologii eko-solwentowy i jest wyposażony w technologię znane z topowych modeli, jak Intelligent Interweaving.

W połączeniu z ploterem tnącym o tej samej szerokości (np. Summa D60), Mutoh ValueJet 628 tworzy wydajny system do druku i wycinania naklejek, etykiet, itd.

Na podstawie informacji firmy Atrium Centrum Ploterowe

- reklama -
A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.