spot_img

Niezbędnik poligrafa

spot_img

śniadanie fleksografa

Sezon 10

Od czwartku 25.08.2022 r. rusza 10 sezon podcastów (słuchowisk) NIEZBĘDNIK POLIGRAFA. Co przygotowaliśmy w tym sezonie? Jak zawsze tematy, które nam podpowiadacie i oczywiście dużo ciekawostek rynkowych. O sukcesach we wdrażaniu nowych technologii, o nowościach, które mogą wpłynąć na koszty drukowania, także o tym – jak podejść do zmiany profilu produkcji i samej transformacji cyfrowej drukarni. Jeżeli wydaje się Wam, że już wszystko w tych tematach zostało powiedziane, to niestety… mylicie się. Jak trudno prowadzić jest biznes dzisiaj, chyba nie zaskoczymy nikogo. Ale jak można poszukiwać swojego miejsca i niszy w rynku, czy warto inwestować w maszyny i urządzenia używane i jak nie popełnić błędu, by nie zostać ze „złomem” w hali drukarni? To tylko niektóre z wybranych tematów i oczywiście nie zabraknie aktualnych informacji o funduszach z UE.

29.09.2022, godz. 15:00 | Co nieco o “Magii druku”… Istnieje? Odsłaniamy tajemnice magii: FLXfinish+, czyli jak uzyskać jednocześnie matowe i błyszczące wykończenie wydruku. Lakierowanie wybiórcze w druku wielkoformatowym bez wykorzystania dodatkowego lakieru ani atramentu. Brzmi niewiarygodnie? Tym bardziej chciałbym przedstawić tajniki nowatorskiej technologii FLXfinish+, której pojawienie się całkowicie zmienia sytuację na rynku grafiki wielkoformatowej. Jakie korzyści mogą z niej wynieść dostawcy usług druku? Dokładnie o tym… rozmawiamy z Rafałem Osiekowiczem z firmy Canon. Zapraszamy!

22.09.2022, godz. 15:00 | Jaka jest prawda? Drukarnia analogowa czy już cyfrowa? Bardzo popularne w ostatnim czasie określenie „transformacja cyfrowa” niesie ze sobą różne spojrzenia na naszą poligrafię. Z naszym gościem Łukaszem Żarneckim próbujemy odczarować niektóre nazwy i pojęcia używane przez wszystkich dookoła… poligrafów. Jak to jest w rzeczywistości? Czym mamy się kierować określając swoje miejsce w rynku… technologią druku, czy całym procesem?

15.09.2022, godz. 15:00 | Etykieta jest… i będzie. Jaka? Zależy od Ciebie! W naszym studio – redakcji pojawili się: Aleksandra Czarniecka, Renata Marczak, Izabela Antczak i Piotr Sznajderuk. Rozmowa o etykietach, ekologii i obiegu zamkniętym oraz aspektach prawnych. Przy okazji nie mogło zabraknąć odpowiedzi na trudne pytania dotyczące funkcjonowania etykiety w naszej świadomości.

08.09.2022, godz. 15:00 | Fundusze? Tak są. Niezależnie od KPO. Dzisiaj liczy się nie tylko innowacyjność, ale także, a może przede wszystkim otwarty umysł i skupienie na najważniejszych priorytetach. Poszukujecie możliwości dalszego rozwoju biznesu? Świetnie. Bardzo dobrze trafiliście. Ekspert Paweł Szarubka rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące najbliższej transzy funduszy UE. To co istotne… to ostatni czas na działanie. Stawką jest nie tylko rozwój, ale także przetrwanie i dalsze działanie. Gościnnie Paweł Szpil z 2Press. Zapraszamy.

01.09.2022, godz. 15:00 | Kupić czy sprzedać? Oto jest pytanie. Jest ciężko. Nie ma co kryć. Czy warto inwestować? Jak zawsze są dwie odpowiedzi. Tak i nie. Jeżeli wybierzemy odpowiedź „Tak”, to w nowe czy używane? A jeżeli w używane, to jak nie dokonać zakupu, który okaże się po prostu złomem?

Rynek używanych maszyn i urządzeń przez cały czas kwitnie. Jedne znajdują nabywców po kilku minutach pojawienia się na giełdach, inne są tam miesiącami… To tylko niektóre z tematów poruszanych podczas naszej rozmowy z Pawłem Szpilem, który od kilku tygodni pracuje w firmie 2Press, zajmującej się od ponad 20 lat właśnie tym rynkiem. Przy okazji zapytaliśmy Pawła o to, czy ktoś w Polsce kupuje lub sprzedaje całą drukarnię? Zapraszamy do słuchania.

25.08.2022, godz. 15:00 | Ciemnia, powiększalnik i … cyfrowy druk etykiet. Trochę frapujący tytuł, ale jak to bywa w życiu… jest pełne niespodzianek. Z Grzegorzem Zielińskim z LFP Industrial Solutions rozmawiamy między innymi o powiększalnikach… drukowaniu etykiet i sukcesie, jaki odnoszą urządzenia DURST w tym obszarze w Polsce. Mimo wszystko, skoro są drukarnie inwestujące po raz kolejny w dane urządzenia, to chyba najlepsza rekomendacja do zainteresowania się tymi rozwiązaniami. A przy okazji… zresztą, sami posłuchajcie.

NIEZBĘDNIK POLIGRAFA to projekt podcastów realizowany przez redakcję czasopisma Świat Poligrafii Professional, które ukazuje się od 2000. Podcasty dla poligrafii i o poligrafii. Jeżeli tylko chcesz, by jakiś temat przez nas był poruszony, wystarczy, że do nas napiszesz na ten e-mail. Dziękujemy, że jesteś z nami.