spot_img

Niezbędnik poligrafa

spot_img

Niezbędnik poligrafa

Sezon 8

Wiele osób pyta, dla kogo właściwie jest przygotowany NIEZBĘDNIK POLIGRAFA? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Dla tych, którzy chcą spojrzeć na poligrafię trochę z innej perspektywy. Oczami ekspertów. I choć rozmowy są luźne i czasami dotyczą (wydawałoby się) tematów bardzo ogólnych, to jednak prezentują różne, bardzo ciekawe obszary poligrafii. To właśnie jest naszą branżową siłą… jesteśmy we wszystkich obszarach naszego życia. Opakowania, etykiety, transformacja cyfrowa i druk opakowań, e-commerce, produkcja dziełowa, wielki i mały format oraz oprawy i uszlachetnianie. Nie ma co kryć, poligrafię absorbują wszystkie branże, bo nie ma takiej, w której by nas nie było.

Zatem… kto będzie naszym i Waszym gościem w kolejnym już 8 sezonie? Powraca Piotr Lis z 3M i to nawet kilkukrotnie, bo to właśnie z Piotrem poruszamy temat kształcenia, szkół, studentów, zdobywania wiedzy w poligrafii i przez klientów poligrafii. Wąska wstęga w tej edycji będzie poruszona w rozmowie między innymi z Andrzejem Wasielakiem z Koenig & Bauer odpowiedzialnym od niedawna za markę Nilpeter. Zajrzeliśmy też do drukarni opakowań SILBO, gdzie wszyscy są zakręceni 360 stopni na punkcie ekologii i Marcin Śpiewok CEO opowie nam, co to znaczy sprostać takim wyzwaniom, kiedy pozostali tkwią w „dotychczasowym świecie”?

Z kolei Marta Paprocka z SILBO opowie coś niecoś o komunikacji opakowań i tak naprawdę, jak jest to duża odpowiedzialność. Przygotowaliśmy dla Was również kilka niespodzianek. O nich nieco później. Zatem, zapraszamy Was do wysłuchania kolejnego sezonu NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA.

I najważniejsze, bardzo Wam dziękujemy za to, że jesteście z nami od wielu tygodni. Nie ma większej radości niż to, że grono stałych słuchaczy rośnie z wydania na wydanie. Przy okazji posłuchajcie również zapowiedzi… Oj, dzieje się! Bądźcie z nami w każdy czwartek o godz. 15:00! 

Zapraszamy!

19.05.2022, godz. 15:00 | Po raz 50. Nieco lżej, ale za to… Nie do uwierzenia. Gdyby ktoś nam w redakcji powiedział, że NIEZBĘDNIK POLIGRAFA będzie posiadał 50 wydań… chyba nikt by nie uwierzył. Ale to  wydanie potraktowaliśmy wyjątkowo lekko, z zaproszeniem Was na Open House firmy Mark Andy… Naszymi gośćmi są Lena Chmielewska-Bontron i Łukasz Chruśliński z Mark Andy, a rozmowa… cóż, sami posłuchajcie jak fajnie i miło.

12.05.2022, godz. 15:00 | Transformacja cyfrowa. Odczarujmy możliwości… Transformacja cyfrowa wydaje się, że jest aktualnie kluczowym tematem praktycznie we wszystkich obszarach naszego życia. Poligrafia nie odbiega od tego trendu. Mało tego, jako jedna z nielicznych wprowadza transformację cyfrową już od wielu lat. Jak? Kiedy? Jakie narzędzia stosujemy? O tym i nie tylko rozmawiamy ze Sławomirem Iwanowskim z firmy Kodak. Przy okazji nasz gość zauważa również kilka innych wyzwań, jakie stoją przed nami samymi. Ale o tym… już warto posłuchać.

05.05.2022, godz. 15:00 | Przegrupowanie na rynku. Książka nadal w cenie O tym, że pandemia zupełnie zmieniła rynek związany z produkcją dziełową, nie trzeba dzisiaj szczególnie nikogo przekonywać. Mamy dokładnie to samo, co dzieje się także w innych krajach. Książki powróciły i to z jakim impetem! W dodatku drukarnie dziełowe, a właściwie powinniśmy powiedzieć, że drukarnie cyfrowe wiodą tutaj prym w produkcji książek. I to w oprawie miękkiej, jak również twardej. Dlaczego tak się dzieje? Czy produkcja książek może zaskakiwać? Jakie wyzwania stoją przed drukarnią cyfrową specjalizującą się w produkcji dziełowej? O tym i nie tylko rozmawiamy z Leszkiem Sienickim z drukarni SOWA, w kolejnym podcaście serii NIEZBĘDNIK POLIGRAFA.

28.04.2022, godz. 15:00 | Eko… nadal zakręceni na tym punkcie Drukarnia SILBO po raz drugi. Marta Paprocka i Marcin Śpiewok dali wciągnąć się w rozmowę o produkcji opakowań „EKO”. Co to znaczy być firmą ekologiczną? Jak bardzo trudno jest przekonać klientów do rozwiązań mających bezpośredni wpływ na naszą planetę? Czy rzeczywiście ekologia znaczy drożej i co oznacza uczciwość w produkcji właśnie takich opakowań? To tylko niektóre z tematów poruszonych w kolejnej rozmowie, jaką odbyliśmy w drukarni opakowań SILBO. Drukarni, która sama o sobie mówi, że są trend seterami w produkcji opakowań.

21.04.2022, godz. 15:00 | Jak jest, każdy widzi…po pierwsze odwołane targi Label Expo, pandemia, wojna, strajk w UPM… nie za dużo? A jak sobie radzą drukarnie etykietowe? O co tak naprawdę chodzi dzisiaj? Przetrwać, czy dalej się rozwijać? Jakie są aktualne wyzwania dla tych, którzy drukują etykiety? Czy Nilpeter, czy inne marki? Dokładnie o tym rozmawiamy z Piotrem Lisem 3M i Andrzejem Wasielakiem Koenig & Bauer odpowiedzialnym za markę Nilpeter w Polsce.

14.04.2022, godz. 15:00 | Zakręceni wokół EKO… Ekologia przez duże „E”. Bo jak można powiedzieć inaczej o drukarni, która drukuje na folii farbami wodnymi i wszystko co robi jest cały czas dookoła ekologii. Jak duże to wyzwanie dla samej drukarni? Co o tym sądzą jej klienci? A zespół pracowników? Czy może to już cała filozofia biznesu? O tym i nie tylko rozmawiamy z Marcinem Śpiewokiem CEO firmy Silbo oraz Piotrem Lisem z 3M.

07.04.2022, godz. 15:00 | Edukować, edukować i jeszcze raz edukować! Powraca Piotr Lis z 3M, bo to właśnie z Piotrem poruszamy temat kształcenia, szkół, studentów, zdobywania wiedzy w poligrafii i przez klientów poligrafii. Wydaje się, że wszystko jest proste. Do czasu. Kiedy pojawiają się pytania, wyzwania na produkcji i poszukiwanie rozwiązań… bez wiedzy staje się to po prostu niemożliwe. To jak jest z tą wiedzą i edukacją? Tak naprawdę.

NIEZBĘDNIK POLIGRAFA to projekt podcastów realizowany przez redakcję czasopisma Świat Poligrafii Professional, które ukazuje się od 2000. Podcasty dla poligrafii i o poligrafii. Jeżeli tylko chcesz, by jakiś temat przez nas był poruszony, wystarczy, że do nas napiszesz na ten e-mail. Dziękujemy, że jesteś z nami.