spot_img

Niezbędnik poligrafa

Sezon 9

Ten sezon rozpoczynamy z przytupem. I choć planowaliśmy nieco inne tematy, wyszło wszystko zupełnie inaczej niż moglibyśmy przypuszczać. Nie znaczy to, że będziecie się nudzić. Oj, co to, to nie. Na pewno znajdziecie wiele ciekawych wątków rozmowy… zwłaszcza, że dołączają do nas kolejni eksperci i pojawiają się Ci znani nie tylko z naszych podcastów. Skoro jednak z przytupem… to zaczynajmy od podcastu numer 51.

Chcemy też bardzo Wam podziękować za to, że jesteście z nami, że słuchacie i dzielicie się swoimi opiniami na temat naszej pracy. Dla nas jest to nieustające wyzwanie i zmierzenie się z tematyką, czasami… w zupełnie innym obszarze. Niech nie zwiodą Was tytuły niektórych podcastów. Wszystko przez cały czas wokół poligrafii.

21.07.2022, godz. 15:00 | Czy fleksografia ma przyszłość? Fleksografia pojawia się w naszych podcastach dosyć często i to zarówno wtedy, kiedy rozmawiamy o technologii, jak i opakowaniach i etykietach. Tym razem z Piotrem Lisem (3M), Pawłem Kiełbem (Flekso Serwis) i Marcinem Wieczorkiem (AVG Service) rozmawiamy tym co najważniejsze… Wiedza, technologia, edukacja i klienci… Próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy fleksografia ma przyszłość? A przy okazji omawiamy wyjątkową imprezę branżową, czyli Warsztaty Flekso. Co z tego wynika?…

14.07.2022, godz. 15:00 | Patrząc z innego pułapu. To pierwszy podcast z koleżankami z Niemiec, Wiebke Stoltenberg i Carolina Viterbo, które starają się odpowiedzieć na kilka pytań związanych z rozwiązaniami z całego pakietu Prinect i H+ oraz bezpieczeństwie danych i wyzwaniach dla drukarni. Do naszej rozmowy dołączyli również Tomasz Jasiński i Andrzej Kunstetter, cała czwórka z firmy Heidelberg. Podcast nagrywaliśmy podczas 3. edycji Polish Prinect User Day. Przekonajcie się, jak udało się poruszyć ciekawe tematy.

07.07.2022, godz. 15:00 | Jacek?… Jacek! No przecież to Jacek! Jeżeli wydaje się Wam, że przechodząc w tryb „czas wolny” można już niczego nie robić, to Jacek Galiński jest tego totalnym zaprzeczeniem. Razem z Piotrem Lisem rozprawiają o fleksografii odczarowując to, co jeszcze przed nami wszystkimi jest tam ukryte. Oczywiście, przypominamy o Warsztatach Flekso, które nadchodzą, jak tsunami… z różnicą, że prawdopodobnie przeżyjemy niezwykle ciekawe wydarzenie.

30.06.2022, godz. 15:00 | Czas na myślenie i działanie… Okazja była wyśmienita, bo podczas Polish Prinect User Day 2022 odbywającego się w Warszawie, spotkaliśmy się z Maciejem Sierpińskim z drukarni MDM Druk (Poznań) i porozmawialiśmy o tym, co możemy wszyscy zrobić dla siebie, jako branża. Inwestycja w szkolenia, praktyki zawodowe i Polska Izba Druku. Przy okazji nasz gość podsumował to, co dzieje się u niego w drukarni i ogólną sytuację w branży. Niezwykle interesująca rozmowa. Polecamy!

23.06.2022, godz. 15:00 | A miało być globalnie… O targach Fespa2022 mówiło się już dawno. Wszyscy związani z tym obszarem produkcji i technologii po raz pierwszy od dwóch lat mogli się spotkać w Berlinie. Jak było? Czy był jakiś temat, na który warto było zwrócić uwagę? O tym i nie tylko rozmawialiśmy z Piotrem Białowieżcem z firmy Reprograf-Grafikus.

09.06.2022, godz. 15:00 | Człowiek, który robi smakowite lody. Można? Można! Nawet w poligrafii. Ale to kto i jak i co?… o tym już w podcaście. Przy okazji rozmawiamy o nadchodzącej kolejnej edycji Warsztatów Flekso i z tego, co już wiemy, bardzo dużo osób nie może się już doczekać tego, co tam będzie się działo.  A to wszystko co usłyszycie, na koniec z niespodzianką na temat lodów. Humor nas nie opuszcza. Tym razem w naszym studio rozmawiamy z Rafałem Rębeckim z hubergroup oraz Piotrem Lisem z 3M.

NIEZBĘDNIK POLIGRAFA to projekt podcastów realizowany przez redakcję czasopisma Świat Poligrafii Professional, które ukazuje się od 2000. Podcasty dla poligrafii i o poligrafii. Jeżeli tylko chcesz, by jakiś temat przez nas był poruszony, wystarczy, że do nas napiszesz na ten e-mail. Dziękujemy, że jesteś z nami.

0:00
0:00