podcasty, czyli rozmowy o poligrafii
z ekspertami dzielącymi się swoją wiedzą oraz doświadczeniem

niezbędnik poligrafa
podcast w każdy czwartek o 15:00

spot_imgspot_img

Zapraszamy do naszego NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA. A w nim wiele tematów dotyczących szeroko rozumianej poligrafii. Jednak bez nadęcia. Z dozą humoru i wiedzy. Nasi goście dzielą się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami, wiedzą i nieco innym pojmowaniem tego, co wiąże się nam wszystkim z pojęciem “poligrafia”. Zatem technologia, innowacyjność, wzloty i upadki, projekty, które udało się zrealizować i takie, które jeszcze muszą poczekać. Jednym słowem … POLIGRAFIA.

Wszystkie podcasty zostały przez naszą redakcję podzielone na sezony, w których prezentujemy o 6 do 7 odcinków. Wiele z tych tematów nie straciło swojej aktualności. Warto słuchać. Wszystkie podcasty redakcji ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL powstają w Studio 3po3. Prowadzącym jest Mirosław Pawliński red. naczelny. Słuchaj na Google Podcast, Spotify, Apple Podcasts oraz Deezer.

Część z naszych gości prezentujemy poniżej. Jeżeli tylko chcesz zadać dodatkowe pytania naszym gościom, to wystarczy przesłać je do nas na adres email. Na pewno z Twojego pytania skorzystamy.

Naszymi gośćmi byli dotychczas między innymi: Tadeusz Figurski (TadePack), Marcin Wójcik (LFP Industrial Solutions), Tomasz Kugaudo (Avargraf), Sławomir Iwanowski (Kodak), Paweł Szpil (Reprograf-Grafikus), Jacek Kobyliński (Muller Martini), Łukasz Żarnecki (Heidelberg Polska), Jakub Szczepaniak (Avargraf), Jarek Krasnodębski (Konica Minolta), Piotr Lis (3M), Gabriela Swat (Duplo Polska), Zbigniew Bohdan (Emipak), Małgorzata Szczotka (CMC}, Szymon Symonowicz (Digiprint), Stefan Piotrowski (Agfa), Krzysztof Książek (Digiprint), Zbigniew Jemioło (Digiprint), Izabela Talmont (Emipak), Mirosław Bohdan (Emipak), Paweł Szarubka (Integrator Systemów Poligraficznych), Mateusz Woźniak (Konica Minolta), Alicja Bednarek (Digiprint), Marcin Zaporowski (HP), Łukasz Chruśliński (Mark Andy), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo), Krzysztof Pindral (Heidelberg Polska) Karolina Kępska-Tlaga i Wiktoria Majewska (Vilpol), Andrzej Wasielak (Koenig & Bauer CEE) i cała grupa tych, których usłyszycie już wkrótce…

Wszystkie podcasty ze wszystkich sezonów znajdziesz TUTAJ!

śniadanie fleksografa
doprawione przez 3M

spot_imgspot_img

Nowy cykl podcastów uruchomiony! ŚNIADANIE FLEKSOGRAFA DOPRAWIONE PRZEZ 3M. Tytuł nie przypadkowy, bo odnoszący się przede wszystkim do nadchodzących w październiku 2023 r. Warsztatów flekso. Fleksografia rozwinęła skrzydła. To oczywiście duży skrót myślowy, ale faktem jest to, że żadna z dotychczasowych technologii drukowania (w tym cyfrowa), nie zmieniła się tak diametralnie.

Wyższa jakość, możliwości zadrukowania podłoży i różnorodność zastosowań. Przy okazji łączenie wielu technologii drukowania w jednym przebiegu maszyny i to, czego nikt się nie spodziewał… pojawienie się standardów jakościowych ISO oraz cyfrowej biblioteki kolorów. To wszystko spowodowało, że rynek odkrył na nowo drukowanie na maszynach fleksograficznych. Etykiety i opakowania giętkie zmieniają nasz świat. Nawet gdybyśmy nie chcieli tego zauważyć, to i tak jest to po prostu niemożliwe.

Ekologia, niska migracja, standaryzacja, optymalizacja, wykrawanie, uszlachetnianie i możliwość dbania o jakość druku korzystając z systemów pomiaru (jakości) online w czasie rzeczywistym. Gdybyśmy jednak spojrzeli bardziej holistycznie na całość zagadnienia, to przecież chodzi o nasze – konsumentów bezpieczeństwo.

Czym zatem możemy Was zaskoczyć w mini serialu przygotowanym wraz z firmą 3M?

Posłuchajcie, bo chyba warto wiedzieć, jak złożonym zagadnieniem jest fleksografia i jak wiele trzeba pokonać wyzwań, by móc osiągnąć sukces.