- reklama -

W dniach 3-5 marca w podwarszawskim Nadarzynie odbyła się kolejna edycja targów opakowaniowych Warsaw Pack. Polska Izba Opakowań od samego początku patronuje i wspiera to wydarzenie.

W tym roku również aktywnie w nim uczestniczyła. Podczas targów Izba była organizatorem stoiska, na którym zaprezentowały się firmy: PAKMAR (tworzywa sztuczne i biodegradowalne), ART  BOX (ozdobne, okazjonalne opakowania metalowe), MS ORTIS Product (słomki z papieru i PLA), a wiele innych firm członkowskich wyłożyło swoją literaturę firmową.

- reklama -

Stoisko Polskiej Izby Opakowań przyciągało wielu zwiedzających. W szczególności poszukiwano informacji o producentach opakowań i materiałów biodegradowalnych, a także pytano o obowiązujące i najbliższe zmiany w przepisach dotyczących opakowań (ROP, SUP).
Z indywidualnym stoiskiem w ramach zbiorowej ekspozycji wystawiła się firma AKPUD (opakowania z tektury), której oferta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Izba była także organizatorem (już po raz trzeci) Salonu Innowacji, w ramach którego firmy: PLAST SERVICE PACK, MS ORTIS, FPS,  Packservice Ltd, PAKMAR, AKPUD, ARTBOX, DRUK SERWIS 24,  Martex, TUBUS i Artbox przedstawiły swoje nowości.
Z grona członków PIO z indywidualnymi stoiskami podczas targów zaprezentowały się firmy YANKO, RSC Auto ID, DRUK SERWIS 24, Coffee Service, ULMA, FPS oraz RADPAK.

Targom towarzyszyły również niezwykle ciekawe wydarzenia m.in. współorganizowana przez Izbę wraz z SIMP konferencja Modern Packaging (3 marca) oraz organizowane przez PIO przy udziale banku Santander I Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań.(4 marca).

Pełna relacja wydarzeń towarzyszących targom Warsaw Pack ukaże się w najbliższym numerze wydawanego przez Izbę Biuletynu Opakowaniowego.

Źródło: Polska Izba Opakowań

- reklama -

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.