Polska premiera eXact Auto-Scan

Zaledwie kilkanaście dni temu braliśmy udział w światowej premierze urządzenia eXact Auto-Scan firmy X-Rite Pantone a już podczas targów Packaging Innovations, które odbywają się w Warszawie w dniach 2-3 kwietnia, firma Reprograf Grafikus prezentuje urządzenie na swoim stoisku.

Kontrola barwy i zarządzanie barwą to jeden z najbardziej ciekawych tematów, z którymi mierzy się praktycznie każda drukarnia. Zwłaszcza w obszarze produkcji opakowań. Skanujący system kontroli druku arkuszowego.

X-Rite Pantone – eXact Auto-Scan to automatyczny system kontroli druku arkuszowego. X-Rite eXact Auto-Scan składa się z popularnego spektrodensytometru X-Rite eXact (Standard lub Advanced) oraz z automatycznej listwy pomiarowej.

Manualne urządzenie X-Rite eXact montowane jest na automatycznej listwie pomiarowej zyskując dzięki temu dużą szybkość działania oraz większą produktywność.

Operator maszyny drukarskiej, zamiast mozolnie sprawdzać punktowo wybrane pola kontrolne, dzięki systemowi X-Rite eXact AutoScan, uzyskuje informacje o druku z wszystkich stref farbowych, zaledwie w ciągu kilkunastu sekund.

Pozwala to na znacznie szybsze ustawienie maszyny drukarskiej oraz na bardzo szybką kontrolę stabilności druku. Paski kalibracyjne mogą znajdować się zarówno na obrzeżach arkusza jak i w jego środku.

Rozwiązanie eXact Auto-Scan firmy X-Rite Pantone przedstawiamy nieco szerzej na łamach czasopisma, a wszystkich, którzy chcą obejrzeć działanie tego urządzenia zapraszamy na targi Packaging Innovation do stoiska firmy Reprograf Grafikus.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Czy planowane targi DRUPA 2021 odbędą się?