Podczas Forum Fleksograficznego uczestnicy mogą nie tylko zdobyć wiedzę na temat najnowszych rozwiązań w branży fleksograficznej, ale także wymienić się doświadczeniami, zadawać pytania, poszerzać swoje horyzonty. Sun Chemical od lat aktywnie włącza się w działania Polskiej Izby Fleksografów (PIF), wspierając m.in. imprezy przez nią organizowane.

- reklama -

Jest również jej członkiem. „Organizowane przez PIF spotkania to jedne z najważniejszych imprez branżowych, skierowanych do branży opakowaniowej i etykietowej w Polsce – podkreśla Tomasz Dobrowolski, Business Director Liquid Inks w polskim oddziale Sun Chemical. – Posiadamy w swojej bogatej ofercie wiele propozycji dla tych sektorów, dlatego co roku aktywnie włączamy się w Forum Fleksograficzne, także merytorycznie. Jest ono co roku również doskonałą okazją do integracji branży”.

Z myślą o tegorocznej edycji forum przedstawiciele Sun Chemical przygotowali dwa wystąpienia. Pierwsze z nich dotyczyło bardzo ważnej dla branży i środowiska kwestii zrównoważonego rozwoju, drugie dotykało tych spraw w kontekście produkcji opakowań giętkich i rozwiązań, jakie proponuje w tym zakresie Sun Chemical, oferując kleje SunLam ze swojego portfolio.

Branża opakowań giętkich stoi obecnie przed największym – co podkreślał w swoim wystąpieniu Colin Smith, pierwszy z prelegentów z ramienia Sun Chemical- wyzwaniem od kilkudziesięciu lat: „Znajduje się właściwie na rozdrożu – musi starannie, ale jednocześnie szybko wybrać właściwy kierunek. Aby spełnić cele recyklingu wskazane przez UE i zobowiązania właścicieli największych marek (jedne i drugie wchodzą w życie w 2025 roku), musimy wspólnie pracować i rozwijać podejście do opakowań zbieżne z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym.

Nie do przyjęcia jest już bowiem fakt, by odpady opakowaniowe trafiały jedynie na wysypisko lub do spalarni – struktury opakowań, które projektujemy, muszą uwzględniać scenariusz końca cyklu życia tego wyrobu”…

Źródło: Sun Chemical

 

- reklama -