IST Metz, producent systemów UV i LED oraz organizator wydarzenia, pozytywnie podsumowuje 9 edycję wydarzenia. W trakcie UV Days, które odbyły się w dniach 13-16 maja w Nürtingen, organizator IST Metz miał zaszczyt gościć 1300 odwiedzających i 55 wystawców związanych z branżą UV z 46 krajów.

Ponad 30 wystąpień i krótkich prezentacji, 16 pokazów druku na żywo na własnej offsetowej maszynie arkuszowej oraz 8 na maszynie wąsko-wstęgowej i trzy różne drukowane prace – tak krótko można opisać dziewiąte UV Days IST Metz, światowego lidera na rynku systemów utwardzających UV i LED.

„Jesteśmy zachwyceni wielkim sukcesem dziewiątej edycji naszych dni otwartych. Z ponad 1300 odwiedzającymi i 55 wystawcami, UV Days cieszyły się większym zainteresowaniem i były bardziej zróżnicowane niż kiedykolwiek wcześniej”- mówi Christian-Marius Metz, prezes IST Metz GmbH.

PadBook – opakowanie premium z wartością dodaną 

Wśród drukowanych prac na szczególną uwagę zasługiwał „PadBook” – wysoce wyrafinowane wielofunkcyjne opakowanie. Składana teczka służy jako mobilne i kompaktowe biuro i zawiera uchwyty na notes, wizytówki, długopisy i miejsce na akcesoria do tabletów, takie jak kable do ładowania i wtyczki. Magnetyczne zamknięcie teczki umożliwia bezpieczne przechowywanie i transportowanie całego wyposażenia. Ponadto PadBook można również złożyć, aby utworzyć uchwyt na tablet.

Podczas wydarzenia goście mogli spersonalizować swój prezent –  artystka Sigrid Artmann z Ludwigsburg wykonywała indywidualnie zaprojektowany podpis lakierem UV, który był następnie suszony w ciągu sekundy urządzeniem HANDcure lub za pomocą nowoczesnego grawerowania laserowego wykonywanego przez jednego z wystawców Polar Mohr.

Partnerzy z różnych branży urozmaicają UV Days 

Silniej niż do tej pory na UV Days prezentowano inne niż druk zastosowania technologii UV, LED i eksymer dzięki obecności 13 partnerów przemysłowych. Nawet poza branżą poligraficzną możliwości zastosowania systemów UV są niemal nieograniczone. IST Metz oferuje dostosowane do potrzeb każdego procesu produkcyjnego systemy i rozwiązania, a także profesjonalne wsparcie i usługi laboratoryjne.

Systemy IST Metz są używane do utwardzanie farb, lakierów, klejów, szpachli, żywić i innych na takich materiałach jak szkło, tworzywa sztuczne, drewno i materiały drewnopochodne. Na UV Days 2019 IST Metz po raz pierwszy zaprezentował swój nowy system laboratoryjny wyposażony w lampę ekcymerową w trakcie pokazów na żywo.

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

Źródło: Mpaj

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

O ile musisz podnieść cenę za usługę/produkt, by jak najszybciej i realnie nadrobić straty spowodowane pandemią?