Analityka wydajności (OEE) w praktyce… to temat webinarium, które dzisiaj tj. 13 października zostało zrealizowane przez firmę Heidelberg Polska. OEE – współczynniki, analityka, dokładne planowanie, ile czasu trwa wdrożenie nowych procedur, czy takie rozwiązania są przeznaczone dla wszystkich drukarni i opinia użytkownika.

- reklama -

Gościem tej edycji webinarium był Arkadiusz Zieja z warszawskiej drukarni Perfekt, który podzielił się swoimi uwagami, przemyśleniami i doświadczeniami wynikającymi z bieżącego wykorzystania wszystkich danych spływających do systemów analitycznych. Jak sam przyznał, że kiedy widzi prędkość druku maszyny 15 000 arkuszy na godzinę, to już wie, że drukarnia jest na właściwym poziomie efektywności drukowania.

Robert Wieczorek w swoim krótkim i całkiem żołnierskim podejściu do prezentacji przedstawił najważniejsze informacje dotyczące OEE i jego wpływu na proces produkcji. Norbert Ćwichuła zaznaczył, że nie można oczekiwać od razu efektów takiego wdrożenia. Samo wdrożenie wymaga ogromnej pracy, która dopiero później pozwala na uzyskanie zagregowanych informacji.

Obaj panowie z firmy Heidelberg zaznaczyli jeszcze to, co jest bardzo interesujące dla drukarni korzystającej z tego typu usługi. Możliwość porównania na bieżąco wyników z drukarniami rozsianymi na całym świecie.

Całość webinarium poprowadził Tomasz Pawlicki, który na zakończenie przypomniał o kolejnym webinarium „Narzędzia wspomagające projektowanie i produkcję opakowań w systemie Prinect” – planowanym na 27 października!

Webinarium można obejrzeć na stronie dedykowanej na naszym portalu TUTAJ, lub bezpośrednio na stronach firmy Heidelberg Polska.

- reklama -