Potrzeba innowacyjności

0
Roland Cedzich – kierownika laboratorium CEWE
- reklama -

Wielokrotnie podczas zakupów w dużych sieciach handlowych widzieliście na pewno automaty oznaczone napisem CEWE. Zdjęcia, fotoalbumy i kalendarze. To jedyne skojarzenie. Choć sam nigdy wcześniej z nich nie korzystałem, postanowiłem dowiedzieć się więcej o tej części biznesu poligraficznego. Na pewno poligraficznego. Ostatnio firma CEWE do swojej oferty wprowadziła kilka nowości produktowych, które realizowane są m.in. na rotacyjnej maszynie sztancującej RD-4055 japońskiej firmy Horizon. Do rozmowy o firmie i jej najnowszej inwestycji zaprosiliśmy  Rolanda Cedzicha – kierownika laboratorium CEWE.

Jakie były początki firmy?

- reklama -

Działamy w Polsce od roku 1994. Na początku była to firma prywatna. Dopiero z czasem została wchłonięta przez CEWE. Najpierw było to tylko CEWE laboratorium, a później by istniała również tzw. druga noga pojawił się FOTO JOKER. Właściwie można powiedzieć, że było to najlepsze z możliwych rozwiązań, bo z jednej strony wszystko to, co służy bezpośrednio robieniu zdjęć, a z drugiej dalszej ich obróbki. Aktualnie miejsce, w którym znajdujemy się, jest wspólną siedzibą obu firm. Oczywiście, kiedy ruszył bum na zdjęcia cyfrowe, to i sprzedaż aparatów była bardzo duża. Dzisiaj niestety ten rynek zmienił się i zmienia się bardzo dynamicznie.

Czy rynek fotoalbumów, czy wręcz zdjęć posiada dzisiaj jeszcze potencjał?

Oczywiście, że tak. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ilość zdjęć cyfrowych dzisiaj jest tak ogromna, że sami nie jesteśmy w stanie ich przejrzeć w domowym zaciszu. Kiedy zdjęcia były robione aparatami fotograficznymi, to jeszcze chciało nam się je obejrzeć w komputerze. Dzisiaj aparaty telefoniczne, niejednokrotnie posiadają podobne parametry, jak całkiem dobre aparaty cyfrowe. Stąd ilość zdjęć wykonywanych przez nas, czyli posiadaczy tego sprzętu jest wręcz niewyobrażalna…

Więcej na łamach czasopisma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wprowadź swoje imię