Drukarnia Pozkal od blisko 7 lat wykorzystuje w drukarni technologię firmy Kodak. Zarówno oprogramowanie InSite, Prinergy oraz naświetlarkę Magnus Q800 i płyty. Czy są zadowoleni z tego rozwiązania? O tym i nie tylko już niedługo na naszych łamach.

Artur Chęsy opowiedział nam, jak to się stało, że technologia firmy Kodak trafiła do jego drukarni. Jak przebiegają testy płyt Sonora… Przy okazji poruszyliśmy kilka innych ważnych tematów. Tak, jak wszyscy widzi również zagrożenia dla działalności drukarni w Polsce…

Całość rozmowy już niedługo na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional, do którego prenumeraty zawsze Was zachęcamy. Przy okazji, nie zapomnijcie o zgłoszeniu do tworzonego przez naszą redakcję KATALOGU BRANŻY POLIGRAFICZNEJ.

O drukarni:

Drukarnia Pozkal w Inowrocławiu od wielu lat znajduje się w czołówce najlepszych drukarń dziełowych w Polsce oraz największych przedsiębiorstw w regionie. Jest to prywatna, rodzinna firma, z całkowicie polskim kapitałem. W krótkim czasie, dzięki poświęceniu, ambicji i innowacyjności w podejmowaniu decyzji, Pozkal zdobył miano niezwykle wartościowej drukarni, kojarzącej się z dużym potencjałem i renomą, zatrudniającej ok. 250 pracowników i wykorzystującej 12,5 tys. m. kw. powierzchni produkcyjnej.

Nowoczesny park maszynowy, doświadczona kadra pracowników, wdrożone i stosowane europejskie standardy zarządzania oraz ponad stuletnia tradycja sztuki drukarskiej na Kujawach pozwalają na współpracę z najbardziej wymagającymi Klientami w kraju, jak i za granicą. Jest to również najlepsza przepustka na rynki zagraniczne, bowiem blisko 20% zleceń podchodzi od wymagających wydawców, głównie ze Skandynawii, Niemiec, Belgii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Głównym kierunkiem działalności Pozkalu jest produkcja dziełowa – druk książek w różnych oprawach. Rocznie wykonywanych jest ok. 2,8 mln książek w oprawie twardej, ok. 8 mln w broszurowo-klejonej, ok. 12 mln w zeszytowej i ok. 0,5 mln w zintegrowanej. Łącznie to ponad 23 miliony wydrukowanych pozycji książkowych w różnych oprawach.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.