Premiera technologii firmy Screen w Booksfactory.pl

W ciąg inwestycji cyfrowej drukarni Booksfactory.pl wpisała się w ostatnim czasie kolejna maszyna inkjetowa Screen – tym razem firma zdecydowała się na model TruePress Jet520HD

- reklama -

Booksfactory.pl to nowoczesna drukarnia cyfrowa, której wszystkie inwestycje są odpowiedzią na uważną obserwację rynku cyfrowej produkcji książek z jednoczesną analizą zachodzących na nim zmian. W halach produkcyjnych codziennie jest tu produkowanych ponad 100 tytułów książek w oprawie miękkiej, twardej i zeszytowej.

W ciągu 18 miesięcy – mówi Daniel Krzanowski, prezes zarządu PrintGroup, do której należy marka Booksfactory.pl – zainwestowaliśmy głównie w zaawansowane rozwiązania technologiczne. Nasze inwestycje w technologie dotyczą głównie sprzętu do produkcji typu „book of one”. Zainstalowane przez nas maszyny firmy Screen zapewniają nam taką możliwość, a ostatnia inwestycja pozwala nam na zadruk tanich papierów, także powlekanych. Dzięki temu procesy w niej realizowane stają się bardziej ekonomiczne, co stwarza możliwość ich wykorzystania na rynku produkcji książek, w czym specjalizujemy się od lat.

Decyzję dotyczącą produkcji książek, a konkretnie – drukowania ich w technologii cyfrowej podjęto tu w 2010 roku. Współpraca firm Booksfactory.pl i Reprograf, rozpoczęła się dwa lata później – na targach drupa 2012, gdzie swoją premierę miała maszyna Screen TruePress Jet520EX Mono.

Już wówczas Daniel Krzanowski poszukiwał innowacyjnych rozwiązań do drukowania książek cyfrowo i w niedługim czasie zdecydował się na zakup systemu prezentowanego na targach. Rok temu firma Booksfactory.pl przeniosła się do nowych hal produkcyjnych i postawiła na najnowsze technologie dostępne wówczas na rynku. W jej historii nadeszła pora na kolejny etap – produkcję kolorową.

Na targach drupa 2016 firma Screen zaprezentowała technikę inkjetową opartą na tuszach S.C. Dzięki nim w nowej maszynie tego producenta – TruePress Jet520HD – można drukować z prędkością 120 m/min. zlecenia o wysokiej rozdzielczości, realizowane zarówno na papierach powlekanych jak i standardowych offsetowych.

Rewelacyjna jakość, druk na dobrym, tańszym papierze, a także japońska dokładność i niezawodność urządzeń sprawiły, że po raz kolejny zdecydowaliśmy się na zakup najnowszego systemu Screen – mówi Daniel Krzanowski. – Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Potwierdzeniem tych słów niech będzie fakt, że jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku w naszej drukarni rozpocznie pracę kolejna (trzecia już) linia drukująca tego producenta, również w technice inkjetowej, bazująca na systemie TruePress Jet520HD i tuszach S.C. Dokonując wyboru ważnym czynnikiem jest dla nas zawsze kwestia wiarygodnego dostawcy. Wiedzieliśmy, że Reprograf tu nas nie rozczaruje, bowiem doświadczenie i wiedza tego dostawcy w zakresie technologii cyfrowych jest bardzo duża, a dotychczasową współpracę z tą firmą oceniam bardzo pozytywnie.

Maszyna ta drukuje przy użyciu nowej generacji atramentów, zapewniających szeroki gamut kolorystyczny. Podobnie jak wiele innych maszyn tej klasy, nowy model marki Screen drukuje na wstędze o szerokości 520 mm.

Dodatkową zaletą maszyny – jak podkreśla Screen – jest możliwość nakładania na podłoże kropli o zmiennej wielkości. W połączeniu z unikatowymi algorytmami cieniowania, krople o różnych rozmiarach mogą być aplikowane z dużą dokładnością, zwiększając jakość druku i obniżając zużycie atramentu.

TruePress Jet520HD posiada opcjonalny system inspekcyjny JetInspection marki Screen, który sprawdza całe strony i porównuje wydruki z plikami w formacie RIP, zapewniając kontrolę zgodności.

Uzupełnieniem maszyny jest oprogramowanie do sterowania przepływem pracy Screen Equios. Jego nowa wersja, wprowadzona na rynek wraz z modelem Screen TruePress Jet520HD, posiada funkcje, które optymalizują pracę urządzenia, między innymi: In-RIP Smart Imposition, ICC Profile Editor czy Spot Colour Editor.

Na podstawie informacji firmy Reprograf

 

- reklama -
A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.