spot_imgspot_img

Prinect Direct – HEIDELBERG prezentuje kolejny kamień milowy dla autonomicznej produkcji w drukarniach

- Reklama-

Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) całkowicie modernizuje swój obieg pracy w drukarni Prinect, który będzie teraz dostępny w chmurze. Nowy pakiet workflow nosi nazwę “Prinect Direct” i stanowi kolejny kamień milowy na drodze do autonomicznej produkcji w drukarniach. Wszystkie nowe funkcje przepływu pracy będą stopniowo udostępniane klientom w postaci aplikacji opartych na chmurze.

“Dzięki nowemu przepływowi pracy Prinect Direct w chmurze, HEIDELBERG zbliża się o krok do autonomicznej produkcji w drukarniach zgodnie z naszą koncepcją Smart Print Shop” – mówi Christopher Berti, dyrektor ds. Rozwiązań programowych w HEIDELBERG. “Nowe aplikacje Prinect eliminują większość ręcznych kroków w całym procesie produkcyjnym drukarni – od tworzenia zadań aż po dostawę gotowego produktu druku” – dodaje.

Nowa aplikacja Smart Product zwiększa wydajność przygotowania do druku | Po wprowadzeniu jesienią ubiegłego roku Print Shop Analytics, którego klienci mogą używać do monitorowania kpI swojej drukarni w czasie rzeczywistym, HEIDELBERG prezentuje teraz swoją aplikację Smart Product App – drugą aplikację Prinect w nowym przepływie pracy Prinect Direct. Ta aplikacja niezawodnie automatyzuje tworzenie zadań na etapie przygotowania do druku bez ograniczania kreatywności projektowej lub możliwości produkcji druku.

Na przykład zawiera przyjazną dla użytkownika funkcję tworzenia zadań w chmurze z automatyczną kontrolą jakości tworzonych plików PDF. Prawdziwą innowacją jest to, że oprócz plików PDF wszystkie dodatkowe typy danych o pracy – określane jako “intencja produktu” – są również porównywane ze sobą. Użytkownicy aplikacji nie wymagają wcześniejszego specjalnego know-how. Prosty interfejs użytkownika prowadzi wszystkich, od kupujących druk po pracowników drukarni, intuicyjnie przez proces tworzenia zadań do etapu PDF i, w razie potrzeby, aż do zatwierdzenia prób.
Celem jest zapewnienie bezbłędnego, jasno zdefiniowanego zadania (“inteligentny produkt”) – składającego się z gotowego do druku pliku PDF i pożądanych właściwości produktu do druku do automatycznej produkcji – które jest wytwarzane autonomicznie przez nałożone płyty drukarskie aż do prasy. Prinect Direct wykorzystuje dane przechowywane podczas tworzenia miejsc pracy do samodzielnego decydowania o najbardziej opłacalnym procesie produkcyjnym, więc nie ma potrzeby, aby pracownicy drukarni aktywnie podejmowali tę decyzję.

Istniejące oprogramowanie Prinect Production Manager, które jest kompatybilne z Prinect Direct, nadal obsługuje rzeczywistą produkcję druku. W momencie wprowadzenia na rynek, które zaplanowano na czwarty kwartał, aplikacja Smart Product App będzie dostępna dla dużej liczby produktów komercyjnych. Przewiduje się, że etykiety i opakowania będą objęte kolejnymi wersjami.

Wprowadzanie na rynek kolejnych aplikacji Prinect, które będą stopniowo wprowadzane na rynek | Kolejne aplikacje Prinect będą wprowadzane stopniowo przez dłuższy czas. Ostatecznym celem jest stworzenie w pełni zdigitalizowanej i zautomatyzowanej drukarni – prawdziwej inteligentnej fabryki. Idąc dalej, nowy przepływ pracy Prinect Direct położy również kres obecnemu rozdziałowi między procesami komercyjnymi i produkcyjnymi, zapewniając odpowiednie funkcje w jednym przepływie pracy. Dzięki temu drukarnie będą bardziej opłacalne i w pełni wykorzystają swój potencjał automatyzacji. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do aplikacji Prinect za pośrednictwem portalu klienta H+, który został uruchomiony w zeszłym roku. Aktualizacje oprogramowania odbywają się bezprzewodowo bez zakłócania pracy drukarni… wiećej an WWW.

Źródło: Heidelberg

- Reklama -

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Twoim zdaniem, co jest największym zagrożeniem dla biznesu (poligrafii) w najbliższym czasie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych