Print Partner i Introma – teraz w jednym miejscu

- reklama -

Firma Print Partner z Radomia poinformowała, że stała się właścicielem marki Introma – nazwy tej firmy, znaku graficznego i jej logo. Przejęła też produkcję części zamiennych do maszyn tej spółki skarbu państwa, która od dłuższego czasu była w likwidacji.

- reklama -

Print Partner zapowiada także wznowienie produkcji zszywarek – kluczowych maszyn, wytwarzanych przed laty w zakładach produkcyjnych Introma. Jak zapowiada firma pierwsze egzemplarze tych urządzeń będą gotowe na początku przyszłego roku.

„Maszyny marki Introma – mówi Radek Fryczkowski, prezes firmy Print Partner – pracują obecnie w 87 krajach, a nazwa ta znana jest każdemu, kto miał jakikolwiek związek z polską poligrafią. Dlatego zależało nam na tym, aby ocalić tę znaną na całym świecie markę. W pierwszej kolejności postanowiliśmy, że będziemy kontynuować produkcję części zamiennych do maszyn Intromy, podjęliśmy też decyzję o wznowieniu produkcji zszywarek tego producenta; rozważamy także wznowienie produkcji innych maszyn tej marki”.

Firma Print Partner od wielu lat oferuje części zamienne, naprawy, remonty i przeglądy maszyn. Oferta firmy Print Partner zawiera obecnie ponad 30 tysięcy produktów.

„Mamy również – mówi Radek Fryczkowski – jeden z największych w Polsce magazynów części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych, dedykowanych branży poligraficznej. Co istotne – niemal 80% naszych zamówień realizowanych jest bezpośrednio z magazynu. W naszej ofercie są m.in. materiały poligraficzne (obciągi, kontrbigi, rakle do myjek, nici i termonici, kapitałki itp.) oraz części zamienne do urządzeń do oprawy zeszytowej, niciarek, krajarek, a także maszyn drukujących różnych marek”.

Przejęcie produkcji części zamiennych do maszyn firmy Introma i rozpoczęcie produkcji zszywarek to – jak zaznacza Radek Fryczkowski – chęć ocalenia marki, ale przede wszystkim – zapewnienie dostępności części zamiennych do urządzeń, które pracują na całym świecie.

Wznowienie produkcji części zamiennych marki Introma oraz zszywarek, a także – co planuje firma – produkowanych w przeszłości przez tę firmę innych maszyn, jest – jak podkreśla Radek Fryczkowski – poszerzeniem oferty Print Partner o brakujące ogniwo.

„Introma od jakiegoś czasu – mówi Radek Fryczkowski – znajdowała się w likwidacji i od kilku miesięcy nie realizowała żadnej produkcji. Przez najbliższy rok będziemy analizować rynek i od tego będą zależeć nasze dalsze decyzje”.

Print Partner, jak zapewnia jej prezes, dokłada wszelkich starań, aby przejęcie produkcji firmy Introma było dla klientów praktycznie niezauważalne.

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.