“Mówiłem to już wcześniej i powiem jeszcze raz – dla nas Nilpeter to Mercedes wśród maszyn do druku etykiet flexo i nigdy nie rozważaliśmy inwestycji w nic innego” – mówi Erik Grønning, prezes i właściciel firmy Color Label.

- reklama -

Program Pre-Owned | Program maszyn używanych przez firmę Nilpeter jest częścią strategicznego celu, jakim jest tworzenie zrównoważonych inicjatyw. Maszyny drukarskie używane przed zakupem są często wymieniane, jako część decyzji o zakupie nowej maszyny. Następnie są one w pełni odnawiane, aby poprawić ich stan i żywotność, zapewniając nowemu właścicielowi wiele lat stabilnej pracy.

Odnowiona 8-kolorowa maszyna UV FA-2500 zainstalowana w firmie Color Label jest drugą tego typu maszyną, która trafiła na halę produkcyjną w Aarhus w Danii. Oprogramowanie maszyny zostało znacznie unowocześnione, a wszystkie istotne części mechaniczne i elektryczne zostały skontrolowane i/lub wymienione. Pod względem kosmetycznym, wszystkie panele i pokrywy zostały poddane obróbce i otrzymały powłokę proszkową zgodną z normami fabrycznymi. Rezultatem jest po prostu “absolutnie piękny klasyk”, jeśli zapytać dyrektora zarządzającego Nilpeter Ltd., Nicka Hughesa.

Nick Hughes, Dyrektor Zarządzający | “Wraz z zakupem naszej drugiej odnowionej FA-2500, mamy teraz w sumie dziesięć maszyn Nilpeter na hali fabrycznej, w zakresie od 10 do 16 cali. A ta wygląda i sprawia wrażenie zupełnie nowej. Naprawdę wykonali świetną robotę przy renowacji,” dodaje Erik Grønning.

Przyjemność pracy z Color Label | “To już druga drukarnia, w której przeprowadziliśmy remont dla firmy Color Label. Współpraca z Erikiem Grønningiem i Lonniem Melskensem była przyjemnością, ponieważ mamy takie same oczekiwania co do jakości i standardów” – mówi Nick Hughes.

Zrównoważony wybór

“Nowo wyremontowana maszyna FA-2500 doskonale pasuje do naszych potrzeb. Wiemy, że jest niezawodna i stanowi zrównoważony wybór, który pozwala nam ponownie wykorzystać istniejące oprzyrządowanie oraz kontynuować ekologiczną i ekonomiczną produkcję etykiet. Wszystkie zadania można realizować na wszystkich maszynach, co pozwala nam zawsze dostarczać produkty na czas, co jest wpisane w nasze DNA” – podsumowuje Erik Grønning.

Wiodący dostawca etykiet

Założona w 1980 roku firma Color Label A/S jest jednym z głównych duńskich dostawców etykiet samoprzylepnych dla przemysłu spożywczego, chemicznego i handlu detalicznego. Color Label to zorientowana na usługi i innowacyjna firma, która stara się rozwiązać każde wyzwanie związane z etykietami, niezależnie od wymagań dotyczących druku i dostawy.

Przez lata zdolność produkcyjna uległa zwielokrotnieniu dzięki inwestycjom w nowe i bardziej wydajne maszyny, silnemu zarządzaniu IT oraz optymalnym obiektom fizycznym. Po ostatniej rozbudowie, obejmującej między innymi zwiększenie powierzchni produkcyjnej, Color Label ma obecnie do dyspozycji ponad 3.600 m2.

Źródło: Nilpeter