spot_imgspot_img

Progroup: wbicie pierwszej łopaty pod budowę nowoczesnej fabryki tektury falistej

- Reklama-

W Nadrenii-Palatynacie Progroup inwestuje ponad 90 milionów euro w nową fabrykę formatów tektury falistej, która będzie częścią zrównoważonego parku opakowań. Produkcja tektury falistej ma wystartować w 2023 roku. Aby nadać rozpoczęciu budowy uroczysty charakter, firma zaprasza na ceremonię wbicia pierwszej łopaty. 

W Niemczech południowych między palatynackim Petersbergiem a Höheischweiler Progroup buduje nową fabrykę formatów tektury falistej. Firma inwestuje ponad 90 milionów euro w nową budowę, kontynuując w ten sposób swoją strategię rozwojową. Produkcja ma wystartować w drugim półroczu 2023 roku. W ten sposób producent papieru na tekturę falistą i tektury falistej stworzy 60 nowych miejsc pracy. Poza lokalnymi politykami i firmami biorącymi udział w budowie w uroczystym rozpoczęciu budowy wezmą również udział przedstawiciele producenta opakowań G&G Preißer. Zajmująca 28 000 metrów kwadratowych budowa powstanie bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie wieloletniego klienta i partnera Progroup. W przyszłości Progroup będzie mogła dzięki bezpośredniemu połączeniu dostarczać tekturę falistą w systemie just-in-time – w ten sposób powstanie zrównoważony park opakowań. 

„Dzisiejszy dzień jest dla mnie wyjątkowy z dwóch powodów”, mówi na temat rozpoczęcia budowy Maximilian Heindl, Chief Development Officer i zastępca prezesa zarządu Progroup. „Po pierwsze, korzenie Progroup znajdują się zaledwie 55 kilometrów stąd. Dokładnie 30 lat temu mój ojciec wbił symboliczną pierwszą łopatę w Offenbach an der Queich pod budowę naszej pierwszej fabryki – a teraz możemy kontynuować historię firmy w naszym macierzystym regionie. Po drugie cieszę się, że dzięki nowej fabryce robimy kolejny ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju.”

Dzięki współpracy z sąsiadującym producentem opakowań wspólne procesy logistyczne i produkcyjne będą się mogły ze sobą zazębiać. W ten sposób odpadają liczne transporty na samochodach ciężarowych, dzięki czemu Progroup będzie mogła działać w jeszcze wydajniejszy i bardziej zrównoważony sposób.

Metody produkcji oszczędzające zasoby, innowacyjne produkty 

Planowana prędkość produkcji wynosi 400 m/min przy szerokości roboczej 3,35 metra. Linia produkcyjna jest przystosowana między innymi do wytwarzania jedno- i dwufalowych formatów tektury falistej Next Board® z falami B, C, E i F, i mniejszych gramatur we wszystkich kombinacjach. Tektury faliste Next Board® wymagają znacznie mniejszych ilości energii i surowców, i redukują podczas produkcji i transportu emisje CO2 na tonę tektury falistej przeciętnie o 26 procent – przy zwiększonych produkowanych ilościach.

Progroup dąży długoterminowo do realizowania gospodarki obiegowej neutralnej pod względem emisji CO2. W tym celu firma zainwestuje około dwóch milionów euro w najnowocześniejsze, oszczędzające zasoby metody produkcji w nowej lokalizacji. Progroup planuje między innymi rozpoczęcie użytkowania wydajnego systemu trójgeneracji. To oszczędza zużycie paliw kopalnych i jednocześnie ze względu na wydajniejsze zastosowanie energii redukuje emisje CO2.

Źródło: Progroup

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie jest pierwszym z całej serii dotyczącym oznaczania produkcji i brzmi następująco:

Jak ważna jest ochrona produktu i marki?

Czy stosujesz rozwiązania stosowane w produkcji poligraficznej do zabezpieczania finalnego produktu (ukryte kody itd.)?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych