- Reklama -spot_imgspot_img

Projekt szkolnictwa dualnego

- Reklama-

15 marca w Zakładzie Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Polską Izbę Druku. Głównym tematem spotkania było przedstawienie i omówienie projektu szkolnictwa dualnego, który ma na celu wprowadzenie dodatkowego szkolenia zawodowego dla młodzieży w szkołach średnich w Polsce. Projekt ten ma na celu przede wszystkim wychowanie przyszłych kadry dla branży poligraficznej, którą zrzesza Polska Izba Druku.

Podczas spotkania uczestnicy, w tym przedstawiciele prasy branżowej, jak również przedstawiciele firm takich jak Quad, Digi Print, Heidelberg, Manroland Polska, a także przedstawiciel Zakładu Poligrafii, profesor Georgij Petriaszwili, omówili koncepcję i korzyści wynikające z wdrażania szkolnictwa dualnego. Projekt ten, zaczerpnięty z doświadczenia Pana Macieja Sierpińskiego, członka rady Izby Druku i posiadającego duże doświadczenie w prowadzeniu klas patronackich, branży poligraficznej w średnich szkołach Wielkopolski, ma na celu rozszerzenie tego modelu na cały kraj.


Jednym z kluczowych punktów spotkania była kwestia poszukiwania osób zainteresowanych projektem i chętnych do wdrażania go na terenie całego kraju. Prezes izby, Jacek Kuśmierczyk, omówił konieczność wychowania przyszłych kadr dla branży poligraficznej, sposoby finansowania szkoleń oraz korzyści, jakie wynikają dla wszystkich zainteresowanych projektem. Jednym z głównych beneficjentów projektu jest młodzież, która dzięki temu projektowi zyska dodatkowe możliwości rozwoju i przyszłych karier zawodowych.

- Reklama -

SŁUCHAJ PODCASTÓW NIEZBĘDNIK POLIGRAFA


W spotkaniu wzięli udział również Alicja Jarząbek oraz dyrektor Izby Marek Pakosz. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele prasy branżowej, takie jak Świat Druku, Biblioteka Analiz, portal Rynek-Książki, Poligrafika, Wydawca, oraz Świat Poligrafii Professional. Wszyscy uczestnicy wyrazili swoje poparcie dla projektu szkolnictwa dualnego i podkreślili jego ważność dla przyszłości polskiej branży poligraficznej.

Źródło: Polska Izba Druku


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych