- reklama -

Kiedy pisaliśmy dwa lata temu o targach Label Expo to przypuszczaliśmy, jak będzie wyglądała edycja w 2019 roku. Tak też się stało, może nie do końca przewidzieliśmy technologie, ale trendy i rozwój w produkcji etykiet trafiliśmy z dokładnością prawie 100%. Na podsumowanie będzie jednak czas w jednym z kolejnych postów. Teraz skupimy się na tym, co widzieliśmy.

Nasze pierwsze kroki skierowaliśmy do firmy Lesko, która była na jednym stoisku razem z firmą Rietstack. W tym roku Lesko przywiózł do Brukseli spersonalizowane konfiguracje różnych rozwiązań, z których dwa – tworzone obecnie na zamówienie jednego z zagranicznych klientów – miały  tam swoją światową premierę.

Targowe prezentacje Lesko Engineering uwzględniły m.in. rozwiązania w zakresie kompaktowego wykańczania etykiet zadrukowywanych w technologii cyfrowej; klejenia rękawa i przetwarzania (cięcia na arkusze oraz perforacji) etykiet shrink sleeve; a także semirotacyjnego sztancowania etykiet typu in-mould (to ostatnie powstało na zamówienie firmy Rietstack).

A zainteresowanie na stoisku było rzeczywiście bardzo duże. Rietstack i Lesko skupiały uwagę klientów przede wszystkim rozwiązaniami.

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional, do prenumeraty którego zapraszamy!

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.