Według nowego raportu firmy badawczej Global Industry Analysts do roku 2026 globalny rynek druku atramentowego może być wart nawet 58,1 miliarda dolarów (43,2 miliarda funtów / 50,1 miliarda euro).

- reklama -

Raport „Inkjet Printers – Global Market Trajectory & Analytics” szacuje, że globalny rynek drukarek atramentowych był wart około 42,0 mld USD w 2020 r., ale prawdopodobnie będzie rósł w łącznym rocznym tempie wzrostu (CAGR) wynoszącym 5,3% od chwili obecnej do 2026 r.

Druk wielkoformatowy prawdopodobnie odegra główną rolę we wzroście rynku, przy czym oczekuje się, że ten obszar w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Chinach i Europie wzrośnie o 5,3% CAGR z wartości 16,7 mld USD w 2020 r. do 23,9 mld USD na koniec okresu sprawozdawczego.

Analitycy Global Industry zauważyli, że w ciągu najbliższych pięciu lat w szczególności Chiny odnotują znaczny wzrost wielkoformatowych drukarek atramentowych, przy czym kraj ten będzie najszybciej rozwijającym się regionem na świecie w tym segmencie.

Pojedyncze funkcjonalne drukarki są również zagęszczane, aby osiągnąć wzrost od teraz do 2026 r., a globalni analitycy branżowi prognozują CAGR na poziomie 4,8% w tym okresie, aby osiągnąć ogólną wartość rynkową 2,9 mld USD w 2026 r.

Po uwzględnieniu wpływu pandemii Covid-19 i wywołanego nią kryzysu gospodarczego, wzrost w segmencie drukarek wielofunkcyjnych prawdopodobnie wzrośnie w CAGR w ciągu najbliższych siedmiu lat.

Patrząc szerzej na rynek atramentowy jako całość, Global Industry Analysts stwierdzili, że Stany Zjednoczone pozostaną wiodącym regionem pod względem technologii druku atramentowego, wycenione na 12,1 mld USD w 2021 r.

W przeciwieństwie do tego, podczas gdy prognozuje się, że chiński rynek krajowy będzie się rozwijać w tempie CAGR wynoszącym 8,2% od teraz do 2026 r., do 2026 r. osiągnie on wartość zaledwie 11 mld USD, co oznacza, że pozostanie w tyle za Stanami Zjednoczonymi.

Gdzie indziej, Japonia i Kanada będą rosły w CAGR odpowiednio 2,9% i 4,8% w okresie analizy, podczas gdy w Europie Niemcy prawdopodobnie wzrosną o około 3,3% CAGR w okresie sprawozdawczym.

Publikacja raportu poprzedza targi FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dniach 12-15 października w centrum wystawienniczym RAI w Amsterdamie w Holandii.

Wydarzenie będzie gościć kilka wiodących marek z globalnego rynku druku atramentowego, dzięki czemu uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o najnowszych technologiach w tym sektorze, a także o aktualnych i potencjalnych trendach rynkowych.

Odkryj pełną listę wystawców tutaj .

Zarejestruj się teraz na FESPA Global Print Expo 2021. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny dla członków krajowego stowarzyszenia FESPA lub FESPA Direct. Koszt wpisu to € 50.00 dla członków spoza FESPA którzy wstępnej rejestracji przed 12.10.2021 za pomocą kodu FESM104.

Źródło: Fespa