Sezon 3

Sezon 3 NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA… to niesamowite, jak szybko mija czas. Zaledwie kilka tygodni temu rozpoczęliśmy po raz pierwszy realizować podcasty dla poligrafii o poligrafii i już kolejny sezon mamy przed sobą. A w nim ruszamy tematy, które do tej pory poszukiwały swojego miejsca. Między innymi będzie więcej o technologii flekso i tym, co związane jest bezpośrednio z produkcją opakowań. Jest również przygotowanych kilka niespodzianek. Wszystko, jak zawsze w każdy czwartek o godz. 15:00. Zapraszamy!

21.10.2021, godz. 15:00 | Na ostatnią chwilę. Unijne dyrektywy a sprawa Polska. Mało jest osób, które na bieżąco śledzą wszystkie tematy związane z nadchodzącymi wymogami, które będą obowiązywały na terenie całej Unii. Piotr Lis dokładnie przygląda się temu, co w trawie piszczy w produkcji fleksograficznej (i nie tylko), czyli wąska i szeroka wstęga. Wymogi, ekologia, utylizacja i przede wszystkim produkcja. Kiedy się za to wszystko wziąć? Czy dzisiaj nie jest za późno? Dokładnie takie tematy poruszamy w naszej rozmowie. Naszym gościem Piotr Lis z 3M.

14.10.2021, godz. 15:00 | Nieustanny konflikt: optymalizacja czy standaryzacja? Co jest ważniejsze? Kiedy zabrać się za optymalizację, a kiedy za standaryzację produkcji i wreszcie, jakie praktyczne efekty można osiągnąć? O tym i nie tylko rozmawiamy z Małgorzatą Szczotką z CMC. Jeżeli posiadacie dodatkowe pytania, przesyłajcie je do naszej redakcji, a my mamy obietnicę, że Małgorzata chętnie na wszystkie odpowie…

07.10.2021, godz. 15:00 | A w kolejnym podcaście rozmawiamy o… Jak to się stało, że mało znana firma w Polsce stała się praktycznie numerem jeden w instalacji maszyn szerokiej wstęgi w naszym kraju? Blisko 50 instalacji robi wrażenie. Tak, lider może być jeden, tylko czy taka sytuacja może być uważana za stabilną? O tym i nie tylko rozmawiamy ze Zbigniewem Bohdanem z firmy Emipak.

30.09.2021, godz. 15:00 | Czy introligatornia nadal jest na topie? Co powoduje, że klient sięga po produkt? Czy uszlachetnianie jest tym, co spowoduje, że drukarnia może znaleźć nowe obszary działania? Jak ważne są emocje w produktach poligraficznych? O tym i nie tylko rozmawiamy z Gabrielą Swat z firmy Duplo Polska w kolejnym wydaniu podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA.

23.09.2021, godz. 15:00 | Gdzie znajduje się punkt opłacalności dla druku cyfrowego i tradycyjnego? Swoją drogą, zmusiliście Pawła do powtórki… i wytłumaczenia tego, o czym mówił. Przy okazji próbowaliśmy dowiedzieć się, czym jeszcze zaskoczy nas Screen? To tylko wybrane tematy, o których rozmawiamy z Pawłem Szpilem z firmy Reprograf-Grafikus.

16.09.2021, godz. 15:00 | Flekso jakie jest, każdy widzi. Warsztaty fleksograficzne… jak się przygotowuje tak wspaniałą imprezę? Jak zaprasza ekspertów, skąd czerpie tematy i dlaczego już dzisiaj wszyscy nie mogą doczekać się kolejnej edycji? O tym i nie tylko rozmawiamy z Piotrem Lisem z firmy 3M.

spot_img

Niezbędnik poligrafa