spot_img

Niezbędnik poligrafa

Sezon 4

Sezon 4 podcastów NIEZBĘDNIK POLIGRAFA rozpoczynamy zupełnie nietypowo. Gościem tej edycji jest Mirosław Pawliński red. naczelny czasopisma Świat Poligrafii Professional, a pytania zadaje nie kto inny tylko Piotr Lis z firmy 3M. Czy sezon 4 będzie równie ciekawy, jak wcześniejsze? Tak było zaplanowane, ale jak zawsze, to Państwo oceniacie każdą rozmowę. Poza tym posiadacie możliwość proponowania tematów, zadawania pytań… Wystarczy jak zawsze odezwać się do nas chociażby na e-mail. Zapraszamy!

25.11.2021, godz. 15:00 | Sukces HP Indigo. Zasłużony? Wszyscy pamiętają, jak HP Indigo rozpoczęło swoją przygodę i zdobywanie polskiego rynku. Nie było łatwo. Dzisiaj jest nie tylko alternatywą, dzisiaj jest już swojego rodzaju standardem, do którego odwołują się wszyscy inni. Ale nie tylko HP Indigo wyznacza nowe standardy. Wśród nowości jest także Scodix. To właśnie tematy, o których rozmawiamy z Szymonem Symonowiczem z firmy Digiprint.

18.11.2021, godz. 15:00 | Papier dzisiaj to problem? Serio? Czy bigowanie i falcowanie jest rzeczywiście trudne? A może na tyle łatwe, że wszyscy je trochę lekceważą? O co chodzi, kiedy klient reklamuje cały nakład z powodu „bigu”? Niby proste procesy, ale wykonywane już na samym końcu i w dodatku nie zaplanowane, mogą przysporzyć wielu kłopotów. O tym i nie tylko… o poligrafii także w Meksyku rozmawiamy z Tomaszem Kugaudo z firmy Avargraf.

11.11.2021, godz. 15:30 | Pomagamy #sPRINTem. Można?… Można! Ile poligrafii jest w poligrafii? Znacie to, prawda? Tym razem z okazji wspaniałego dnia 11 listopada podwójna dawka podcastów. Rozmowa z Marcinem Wójcikiem z LFP Industrial Solutions prezentuje oblicze firmy, którą podziwiamy w redakcji. Wiemy, ze podobnych działań i Wy prowadzicie wiele. Dajcie nam o tym po prostu znać… A właściwie o czym mowa? Nie pożałujecie nawet minuty słuchając tego materiału! Zapraszamy.

11.11.2021, godz. 15:00 | Papier dzisiaj to problem? Serio? Jak jest dookoła, wszyscy wiedzą. Rynek zassał. Zleceń jest dużo, ale czy na pewno wszystko jest pod kontrolą. Niektórzy dostawcy informują już nie tylko o podwyżkach, ale także o tym, że sprzedany jest papier, który pojawi się u nich na półkach magazynowych za trzy miesiące… Nasze pytania skierowaliśmy do firmy ZING. Michał Tenerowicz próbuje nam nieco więcej powiedzieć nie tylko o tym, co dzisiaj dzieje się u tego dostawcy, ale także jak klaruje się przyszłość papieru…

04.11.2021, godz. 15:00 | Różne spojrzenia na poligrafię. Tylko czy różne? Różne spojrzenia na poligrafię. Tylko czy różne? Tym razem, po raz pierwszy spotykamy się w trójkę. Paweł Szpil z firmy Reprograf-Grafikus i Jarek Krasnodębski z firmy Konica Minolta. A rozmowa dotyczy tego, co dzisiaj jest aktualne. Poligrafii, rozwoju, poszukiwania swojego miejsca. Nasi goście wyrażają swoje opinie, które mogą być po prostu interesujące dla Państwa.

28.10.2021, godz. 15:00 | Nieoczekiwana zamiana miejsc. To nie było planowane. Po prostu Piotr Lis usiadł tam, gdzie zazwyczaj siada Mirosław Pawliński i role się zamieniły. O podcastach bez nadęcia, o zapraszanych ekspertach, tematach poruszanych i wyzwaniach dla wszystkich biorących udział w tym projekcie. Oczywiście z dużą dawką humoru… Dokładnie o tym rozmawia Piotr Lis z Mirosławem Pawlińskim. Warto posłuchać…

0:00
0:00