Sezon 5

Sezon 5-ty NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA stanowi nie lada wyzwanie. Dziękujemy za dotychczasową korespondencję i propozycje tematów. Wybraliście zagadnienia dotyczące różnych obszarów technologii. Rozpoczynamy zgodnie z Waszą sugestią od rozmowy na temat technologii CtP. Później nieco o druku cyfrowym z innej bajki, także o technologii flekso i jej zastosowaniach i wyzwaniach dla drukarni wąskiej i szerokiej wstęgi oraz oczywiście trzy wydania extra. Będzie też mała niespodzianka. Wszystko dlatego, że idą Święta. Pozostańcie z nami. Już dzisiaj wiemy, że sezon kolejny… czyli szósty, będzie dla Was kolosalnym zaskoczeniem.

Zapraszamy!

06.01.2022, godz. 15:00 | Strach padł na drukarnię. Klient zwrócił cały nakład. I co dalej? Z jednej strony można powiedzieć, że jest to absolutnie normalna sprawa. Klient na końcu stwierdza, że to co odebrał, posiada wadę wykluczającą wykorzystanie np. opakowania w dalszych etapach produkcji czy sprzedaży. I co dalej? Co ma zrobić drukarnia, która zrealizowała zlecenie za dużą kwotę i nagle klient reklamuje całość z powodu błędu? Jak tego uniknąć? Czy na końcu można drukarnię uratować przed bankructwem? Dokładnie o tym rozmawiamy z Izabelą Talmont i Mirosławem Bohdanem z firmy Emipak.

30.12.2021, godz. 16:00 | Podzielić się doświadczeniem i wiedzą. Jak? Wiedza. Skąd ją czerpać? Jak dzielić się swoim doświadczeniem z innymi uczestnikami naszej branży? Czy pandemia dała powód do zmiany działania firm na stałe, czy tylko doraźnie? Webinaria, szkolenia online, a nawet pomoc szkołom poligraficznym… nadal jest w cenie. O tym, jak sobie w tym czasie radzi firma Heidelberg Polska rozmawiamy z Tomaszem Pawlickim.

30.12.2021, godz. 15:00 | Transformacja cyfrowa. Jak duże stanowi wyzwanie dla drukarni? Praktycznie wszyscy używają określenia „transformacja cyfrowa”. Niestety nie do końca duża grupa osób kojarzy wyzwania, jakie stoją przed ich drukarnią właśnie w tym obszarze działania. Co z czym połączyć i co to jest chmura, dlaczego produkcja ma być w jednym „organizmie” informatycznym z całą resztą drukarni. To między innymi tematy, o których rozmawiamy z Krzysztofem Książkiem i Zbigniewem Jemioło z firmy Digiprint w kolejnej części podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

23.12.2021, godz. 15:00 | Szeroka i wąska wstęga. Współpraca drukarni z klientem. A to tak można? O tym, co to znaczy współpraca drukarni z klientem, kiedy ma zatwierdzić odbitkę. Odpowiedzialność to tylko jedna strona … zazwyczaj akceptującego. Druga strona to drukarnia, która ma rozpędzone maszyny do drukowania zlecenia, tylko akceptu brak. Czy współpraca na linii klient drukarnia jest możliwa kiedy drukarnia mówi językiem niezrozumiałym dla klienta? Dokładnie takie tematy poruszamy w kolejnej rozmowie. A naszymi i Waszymi gośćmi są Izabela Talmont i Mirosław Bohdan z firmy Emipak.

16.12.2021, godz. 15:00 | E-commerce nadal szansą dla poligrafii? A może jednak zagrożeniem? O wielkim boomie w e-commerce nie trzeba dzisiaj nikogo przekonywać. Pandemia, o której dość często rozmawiamy i tutaj pokazała, jak bardzo jesteśmy analogowi i często mamy kłopot w rozumieniu szans stojących przed poligrafią. A może to tylko złudzenie. Może dalszy rozwój e-commerce jest zagrożeniem? O tym i nie tylko rozmawiamy z Krzysztofem Książkiem i Zbigniewem Jemioło z firmy Digiprint. Przy okazji… to zaledwie początek wielu ciekawych dyskusji na ten temat. Zapraszamy do słuchania.

09.12.2021, godz. 15:00 | Dlaczego? Dlaczego rozwiązania cyfrowe? A jeżeli już, to toner czy inkjet? Niby nic takiego, ale kiedy przychodzi czas na wybranie technologii by zdecydować o przyszłości drukarni, pojawia się wiele pytań. Jedno z nich dotyczy druku cyfrowego. Bo… toner czy inkjet? Co będzie królowało w polskich drukarniach w następnych latach? Czy jest to jednak wybór? A może przyszłość została już określona? To tylko niektóre zagadnienia z bardzo intersującej rozmowy z Pawłem Szpilem z firmy Reprograf-Grafikus. Interesującej, bo pojawiają się w niej informacje kluczowe… Co to znaczy? Zapraszamy do słuchania.

02.12.2021, godz. 15:00 | Jesteśmy profesjonalistami… czyli co nieco o CtP Jaka jest prawda o technologii CtP? Czy dzisiaj CtP jest technologią bez przyszłości? Czy kolejna generacja CtP może zaproponować coś więcej niż dotychczas? Dokładnie o tym i nie tylko, rozmawiamy ze Stefanem Piotrowskim z firmy Agfa. Przy okazji dowiadujemy się o wyjątkowych instalacjach tych urządzeń. Zapraszamy do słuchania.

NIEZBĘDNIK POLIGRAFA to projekt podcastów realizowany przez redakcję czasopisma Świat Poligrafii Professional, które ukazuje się od 2000. Podcasty dla poligrafii i o poligrafii. Jeżeli tylko chcesz, by jakiś temat przez nas był poruszony, wystarczy, że do nas napiszesz na ten e-mail. Dziękujemy, że jesteś z nami.

spot_img

Niezbędnik poligrafa