spot_img

Niezbędnik poligrafa

Sezon 6

Szósty sezon NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA rozpoczynamy z przytupem. Nasz gość Paweł Szarubka mówi – a właściwie Was informuje, jak wyglądają kolejne transze Unijne i na co są przeznaczone oraz ile czasu nam pozostało, by do tego wszystkiego po prostu najlepiej, jak tylko można się przygotować. W tym sezonie pojawią się również tematy z wąskiej wstęgi i marketingu drukarni. Bądźcie z nami w każdy czwartek o godz. 15:00!

Zapraszamy!

17.02.2022, godz. 15:00 | Każdy temat ma swoje 5 minut. Tak, teraz etykieta. Niektórzy twierdzą, że w maszynach drukujących etykiety, niewiele się zmienia. Naszym zdaniem, to właśnie „etykiety” posiadają swoje 5 minut tu i teraz. Czy jest o co walczyć? Czy są tematy, które warto poznać? A może są takie, które mogą być prawdziwym Eldorado? Flekso, druk cyfrowy… co wybrać? A może po prostu hybryda? O tym i nie tylko rozmawiamy z Łukaszem Chruślińskim z firmy Mark Andy.

10.02.2022, godz. 15:00 | Z innej perspektywy na otaczającą rzeczywistość. Potrzeba dużo czasu, by nieco dokładniej analizować wszystkie składowe współczesnego rynku poligraficznego. Wiedza jest tylko częścią układanki. Jest jeszcze umiejętność znalezienia się w miejscu, z którego można dostrzegać niuanse i dynamiczne zmiany zachodzące dookoła nas. Czy pojawiają się błędy? Jasne, że tak. Ważne są jednak wnioski i umiejętność szybkiego dostosowania się. Dokładnie o tym i nie tylko rozmawiamy z Krzysztofem Pindralem, Heidelberg Polska.

03.02.2022, godz. 15:00 | Marketing i drukarnia i poligrafia. Czy to wszystko może ze sobą współistnieć? Nie ma chyba drugiego tak wspaniałego obszaru, na którym znają się wszyscy w biznesie. Każdym biznesie. Mowa o marketingu. Tutaj każdy jest wyrocznią i ekspertem. Ale jak jest naprawdę w naszej poligrafii? Czy są przykłady, pomysły na to, by zaprezentować swojej możliwości? Jak to robią inni? A może tradycyjna poligrafia… jako narzędzie powinna trafić do szuflady? O tym i nie tylko rozmawiamy z Alicją Bednarek z firmy Digiprint. To tylko część pierwsza. A druga… też zapowiada się niezwykle ciekawie.

27.01.2022, godz. 15:00 | O krok przed nadchodzącym tsunami. Warto być przygotowanym na nadchodzący kryzys, by poradzić sobie z wyzwaniami, jakie stoją przed nami. Przewidywanie różnych reakcji rynku i klientów to duża sprawa. Jak? To tylko jeden z wielu tematów poruszanych w rozmowie z Mateuszem Woźniakiem z firmy Konica Minolta.

20.01.2022, godz. 15:00 | Jak nie zrobić błędów przy składaniu wniosków o środki unijne? Druga część podcastu z Pawłem Szarubką o środkach unijnych. Tym razem skupiamy się na podstawowych punktach, o których warto wiedzieć i pamiętać, by taki wniosek nie przepadł. Jak w poprzedniej rozmowie i tutaj Paweł Szarubka poda kilka przykładów takich wniosków. Tam, gdzie nie było żadnych problemów i tam, gdzie kasa musiała być zwrócona. Naszym gościem Paweł Szarubka z firmy Integrator Systemów Poligraficznych.

13.01.2022, godz. 15:00 | Dotacje. Kluczowe słowo dla wszystkich tych, którzy planują rozwój. Na rozpoczęcie sezonu szóstego podcastów NIEZBĘDNIK POLIGRAFA wchodzimy z tematami, które powinny rozpalić Waszą wyobraźnię. Pomimo wszystkich zawirowań… jest ogromna szansa, że dokładnie to, o czym rozmawiamy z naszym gościem Pawłem Szarubką, spełni się w 100%. Idą środki unijne i już wiadomo na co i kto może być beneficjentem. Wiemy, jak bardzo się tymi tematami interesujecie, stąd start sezonu 6 w najlepszym tempie.  To wyjątkowe wydanie, nie przegapcie tego tematu, podobnie jak poprzedniego. Naszym gościem Paweł Szarubka z firmy Integrator Systemów Poligraficznych.


NIEZBĘDNIK POLIGRAFA to projekt podcastów realizowany przez redakcję czasopisma Świat Poligrafii Professional, które ukazuje się od 2000. Podcasty dla poligrafii i o poligrafii. Jeżeli tylko chcesz, by jakiś temat przez nas był poruszony, wystarczy, że do nas napiszesz na ten e-mail. Dziękujemy, że jesteś z nami.

0:00
0:00